Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Nový moderní pavilon Nemocnice Frýdek – Místek

Ve frýdecko-místecké nemocnici, jejímž zřizovatelem je Moravskoslezský kraj, vyrostl po dvou letech stavebních prací nový, moderní pavilon chirurgických oborů, jehož součástí je také nová Centrální sterilizace, na jejíž realizaci jsme se velkou měrou podíleli. Slavnostní otevření proběhlo 3. 8. 2015 zástupci vedení kraje a dalšími významnými hosty. Stavba nového špičkového lékařského pracoviště si vyžádala téměř 460 milionů korun. Pětaosmdesát procent je hrazeno z prostředků Evropské unie, zbytek financoval ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj.

Nový moderní pavilon nahradil původní stavbu, která byla zbourána kvůli špatnému statickému stavu v roce 2010, a pacienti byli přestěhováni do jiných budov nemocnice. Stavba pavilonu chirurgických oborů ve frýdecko-místecké nemocnici odstartovala v květnu 2013.

Do nového, pětipatrového pavilonu s pěti chirurgickými sály se přestěhovaly tři oddělení: chirurgicko-traumatologické, ortopedické a urologické. Podzemní část nového pětipodlažního pavilonu poskytuje technické zázemí

V prvním podlaží je umístěno deset ambulancí ortopedie, urologie, ARO a centrální urgentní příjem, který je výtahem propojen s lůžkovou částí jednotky intenzivní péče a operačními sály. Ve druhém patře se nachází multioborová lůžková jednotka intenzivní péče chirurgických oborů včetně příslušného zázemí s kapacitou 11 lůžek a tři endoskopické sály. Ve třetím poschodí je umístěno pět špičkově vybavených operačních sálů, které budou sloužit lékařům všech chirurgických oborů. Na sály navazuje moderní pracoviště centrální sterilizace. Čtvrté a páté nadzemní podlaží je určeno pro lůžková oddělení. Ve čtvrtém podlaží se nachází chirurgicko-traumatologické lůžkové oddělení s kapacitou 56 lůžek, členěné na lůžkovou část chirurgickou a traumatologickou. V pátém podlaží jsou umístěna samostatná lůžková oddělení urologie s kapacitou 19 lůžek a ortopedie s kapacitou 21 lůžek. Na střeše se nachází heliport, který je ve výšce 28 m.

Zbrusu nová Centrální sterilizace je specializované pracoviště, které zajišťuje sterilizaci nástrojů a zdravotnického materiálu pro operační sály, všechna oddělení Nemocnice ve Frýdku-Místku a pro zdravotnická zařízení v okolí. Nově, mimo jiné, pracují na centrální sterilizaci 3 ks parních sterilizátorů řady STERIVAP® HP a 1 ks UNISTERI® HP. Nově je zde zaveden také systém dokumentace procesů „DP 3.5 CZ“ k monitorování veškeré přístrojové techniky a také softwarová aplikace „Medix“ pro sledování oběhu instrumentária. Tím se toto pracoviště zařadilo mezi nejmodernější Centrální sterilizace na českém trhu a bude určitě pro nás na dlouhou dobu významnou referencí.


20. 08. 2015