Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Výstava Zdravoochraněnije 2017

Ve dnech 4.-8. prosince se konala v Moskvě největší výstava zdravotnické techniky v Ruské Federaci, Zdravoochraněnije 2017. Složitá ekonomická situace ruského zdravotnictví se samozřejmě negativně odráží i na prodeji zdravotnických přístrojů. Naše dceřiná společnost o.o.o. BMT-MMM v Moskvě si ale i v této době udržuje pozici nejsilnějšího zahraničního dodavatele parních sterilizátorů, a proto jsme se opět bez váhání rozhodli k aktivní účasti na této výstavě. Podařilo se nám získat stejnou pozici pro náš stánek jako v minulém roce – přímo u hlavního vchodu do moderního pavilónu, který je tradičně určen pro nejznámější a nejúspěšnější světové výrobce zdravotnické techniky.

Výstava se meziročně opět o něco zmenšila, když ubylo především mnoho stánků malých výrobců a dodavatelů z Ruska a asijských zemí. Na počet návštěvníků to však naštěstí nemělo žádný negativní vliv.

Díky skvělému umístění našeho stánku, našemu významnému postavení na ruském trhu a velkému počtu dlouhodobých místních dealerů a jejich zákazníků jsme měli, snad s výjimkou prvníhoa posledního dne, od rána do večera na našem stánku vždy dostatek zajímavých hostů ze všech částí Ruska včetně Sibiře a Dálného východu, ale také z Kazachstánu, Běloruska a Pobaltských republik.

Těší nás, že jsme se mohli na našem stánku opět setkat i se zcela novými a perspektivními zákazníky a dealery. Seznámit se s trhem a podpořit naše prodejní aktivity na výstavě přijel také pan Benedikt Koller, vedoucí exportu MMM GmbH. Výstavy se zúčastnil také Ing. Miroslav Musil, který je zodpovědný za spolupráci a prodej do rusky mluvících zemí a zemí bývalého Sovětského svazu, aby se zde mimo ruských zákazníků mohl věnovat i hostům zejména z Běloruska, Pobaltí a Kazachstánu. Jako host nás přijel aktivně podpořit i pan Gennadij Sergejev, ředitel BMT UA, s jehož pomocí jsme letos realizovali několik velmi zajímavých dodávek pro zdravotnictví i pro farmaceutické společnosti i do teritorií mimo Ukrajinu, např. do Uzbekistánu nebo Běloruska.

I přes potíže s financováním projektů a ostrou konkurenci s ostatními dodavateli se nám nakonec podařilo v průběhu roku získat celou řadu zajímavých a významných zakázek. Tou největší je projekt velké centrální sterilizace pro nemocnici ve městě Surgut. Velmi perspektivní jsou pro nás i nové zakázky pro ruský farmaceutický průmysl, který by mohl pokračovat v další modernizaci technologie i v roce 2018.

Dosažené výsledky jsou úspěchem všech našich ruských spolupracovníků pracujících v Moskvě, Sankt Petěrsburgu, Stavropolu i Novosibirsku, stejně jako našich dlouhodobých a věrných obchodních partnerů rozmístěných po celém území Ruska. Bylo příjemné slyšet i slova chvály za výbornou spolupráci a flexibilitu při realizaci dodávek našich přístrojů.


17. 1. 2018