Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Výstava Zdravoochraněnije 2015, Moskva

Ve dnech 7.–11. prosince 2015 se konala již tradičně v Moskvě největší výstava zdravotnické techniky v Ruské Federaci, Zdravoochraněnije 2015. I přes aktuálně složitou situaci na ruském trhu nemohl výstavní stánek naší úspěšné dceřiné společnosti BMT-MMM na takové výstavě samozřejmě chybět.


Tentokrát jsme se rozhodli umístit náš stánek do prestižní haly 2.2, kde mají tradičně své stánky nejznámější němečtí výrobci přístrojů pro zdravotnictví. Díky masivní podpoře našich kolegů z MMM se nám to nakonec podařilo a toto rozhodnutí se nakonec potvrdilo jako velmi prozíravé. S ohledem na opravdu složitou a nejistou finanční situaci na ruském trhu byla letošní výstava výrazně menší než v minulém roce a naše původní výstavní hala, dříve organizátory výstavy určené zejména pro sterilizaci a podobné obory, se změnila na halu obsazenou především malými asijskými výrobci a zůstala prakticky mimo zájem návštěvníků.

Díky skvělému umístění našeho stánku uprostřed hlavní haly, našemu významnému postavení na ruském trhu, kdy jsme se v roce 2015 stali nejúspěšnějším zahraničním výrobcem dodávajícím sterilizaci na ruský trh, a velkému počtu místních dealerů jsme měli od rána do večera na našem stánku vždy dostatek zajímavých hostů. Hosté přijížděli ze všech částí Ruska včetně oblastí jako Jakutsk, kde již nyní mají „pravou ruskou zimu“ s více než jedním metrem sněhu a denními teplotami kolem -43 °C.

I přes potíže s financováním projektů a ostrou konkurencí ostatních dodavatelů se nám nakonec podařilo v průběhu roku zvítězit v mnoha tendrech a dodat zboží v hodnotě téměř 100 milionů Kč (více, než 3 Mil. Eur) a současně dosáhnout i velmi dobrého provozního zisku. Obrat je ve srovnání s rokem 2014 sice nižší, ale přesto je třeba ocenit úsilí celého našeho týmu pracujícího v Moskvě, Sankt Petěrsburgu, Stavropolu i Novosibirsku, protože více prostě nebylo možné za současného stavu dosáhnout.

I přes dosud nezajištěné financování roku 2016 ze strany ruské vlády věří většina z našich dealerů, že se jim podaří alespoň zopakovat dobré výsledky z letošního roku, a to by nám mělo významně pomoci překlenout tuto složitou dobu a dočkat se opět období výraznějších investic do ruského zdravotnictví v následujících letech.

Na výstavě Zdravoochraněnije jsme představili myčku nástrojů UNICLEAN SL M9-2, pro kterou již netrpělivě očekáváme vydání ruského schvalovacího protokolu, čímž se nám v příštím roce dále podstatně rozšíří náš prodejní sortiment. Našim zákazníkům jsme poprvé představili naši novinku, parní sterilizátor STERIVAP® SL 666-2 EDa dále také stolní parní sterilizátor STERIDENT®. Teplotní techniku zastupoval horkovzdušný sterilizátor STERICELL® 55. STERIVAP® SL sklízel u všech našich návštěvníků pozitivní reakce. Jejich slova chvály jen potvrzuje, od svého představení v červenci, prodaných cca 10 kusů na ruský trh.

Na výstavě bylo možné i srovnání s naší konkurencí. Těší nás, že jsme se mohli na našem stánku opět setkat i se zcela novými a perspektivními dealery, kteří dosud pracovali s konkurencí a na základě doporučení od našich spokojených stávajících partnerů a zákazníků se nyní obrátili na nás.

Téměř všichni zákazníci označovali i současný rok 2016 za opět velmi komplikovaný a složitý. Přesto věřili, že se nám společně podaří některé z plánovaných projektů realizovat. Nárůst investičních prostředků na modernizaci zdravotnictví je možné očekávat nejdříve v roce 2017 nebo 2018. Díky naší dlouhodobě stabilní pozici na ruském trhu, stejně jako zasloužené oblibě našich přístrojů u zákazníků věříme, že se nám podaří ukončit i příští rok 2016 s dobrými výsledky.01. 02. 2016