Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Výstava Saudi Healthcare 2016

I v letošním roce se konala již tradičně v Rijádu největší výstava zdravotnické techniky Saudi Healthcare. I přes aktuálně velmi složitou ekonomickou situaci, kdy se země potýká s nedostatkem finančních prostředků potřebných na dosud velmi ambiciózní plány modernizace země vč. oblasti zdravotnictví, se náš místní partner, společnost Attieh Medico, rozhodl k účasti na této výstavě a bylo to jistě správné rozhodnutí.

V zemi žije cca 25 milionů obyvatel. Vysoké je i procento mladých lidí, rodiny s 10 a více dětmi nejsou výjimkou a tomu mimo jiné odpovídá i nutnost rozvoje a modernizace zdravotní péče. Díky velkorysým plánům byly v minulých letech rozestavěny desítky nemocnic. Výstavba a vybavení mnohých z nich však musely být nyní s ohledem na nedostatek financí zastaveny nebo přerušeny, a tak není výjimkou možnost navštívit již téměř dokončenou, ale zcela opuštěnou nemocnici připomínající město duchů, čekající na uvolnění poslední časti financí nutných pro její dokončení a uvedení do provozu.

Tato nepříjemná skutečnost se bohužel přímo dotýká i nás a našich jinak velmi významných úspěchů na trhu Saudské Arábie. Díky našim úspěchům dosaženým za posledních cca 15 let můžeme nyní hrdě konstatovat, že již patříme k vedoucím firmám na trhu. Vybavili jsme již více než 200 nemocnic vč. i tak známých měst jako jsou Mekka, Medina, Džida, Dammam nebo hlavní město Rijád.

I přes tyto negativní situace na saudském trhu a vnější teploty kolem 40 °C, navštívil výstavu velký počet návštěvníků a dle vyjádření zástupců našeho místního dealera bylo mezi nimi i dostatek konkrétních zájemců o naše parní sterilizátory a myčky nástrojů. Na stánku jsme představili novou myčku MMM UNICLEAN PL II, která svým moderním a líbivým designem zaujala všechny zájemce. Výhodou pro nás byl i fakt, že na výstavě chyběl náš hlavní konkurent, firma Getinge ze Švédska. Skutečné přístroje vystavila mimo nás na svém stánku jen firma Miele, a to parní sterilizátor i myčku nástrojů a firma Human Meditech z Koreje, jejich nízkoteplotní sterilizátor.

V rámci výstavy jsme se setkali i s novým potenciálním partnerem pro oblast laboratoří a farmaceutického průmyslu, který projevil zájem o naše sušárny, inkubátory i parní sterilizátory. Tato oblast trhu sice ještě není v této zemi velmi rozšířená, ale i tak již nabízí první zajímavé a perspektivní projekty.

Podle mínění většiny hostů se bude finanční situace v následujících měsících postupně zlepšovat a na podzim, po ukončení Ramadánu a letošní pouti do Mekky bude možné opět počítat s výrazným nárůstem dodávek pro nemocnice v Saudské Arábii a postupně dokončit i všechny rozpracované objekty.22. 07. 2016