Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Výstava Farmtech 2018, Moskva

Ve druhé polovině listopadu se v Moskvě opět uskutečnila nejvýznamnější výstava přístrojů a zařízení pro farmaceutický průmysl na ruském trhu Farmtech 2018. Po dobrých zkušenostech z loňského roku, kdy jsme se výstavy zúčastnili jen jako spoluvystavovatel jednoho z našich ruských dealerů, jsme se v letošním roce rozhodli pro vlastní stánek. Finanční situace na ruském trhu je i nadále napjatá a proto se již několik let aktivně snažíme o otevření dalšího významného segmentu na ruském trhu – dodávek parních sterilizátorů a teplotní techniky pro farmaceutické společnosti.

Rusko má rozsáhlou sít výrobců léčiv a snaží se i o jejich export. Většina farmaceutických závodů je ale dosud vybavena především zastaralou technikou a dosud často nakupovali nekvalitní, ale levné přístroje z Číny, Jižní Koreje... Mnoho z nich tak již získalo i negativní zkušenosti a začínají se proto více zajímat o kvalitní zahraniční přístroje a zařízení bez ohledu na jejich vyšší ceny. Existuje proto reálná šance na zapojení nejen výrobků BMT, ale i celé MMM Group do procesu modernizace tohoto celého odvětví v Rusku.

Na ruském trhu se nám již podařilo získat celou řadu zajímavých referencí v BSL laboratořích i ve farmaceutickém průmyslu, např. ve městě Ufa, kde vedle celé řady sterilizátorů Sterivap® HP IL pracuje i náš Venticell® IL 700-2, třídy 5.

Díky našemu systematickému úsilí, navazování nových kontaktů v oblasti farmaceutických firem i péči o naše zákazníky se nám po asi roční přípravě projektu, kdy jsme postupně při jednáních se zákazníkem eliminovaly všechny naše konkurenty, získali zakázku na dodávku více než 10 ks sterilizátorů Sterivap® HP IL. Přístroje se v současnosti vyrábějí a jejich FAT-přejímka proběhne na záčtku roku 2019.

Účast na letošní výstavě byla podle pana Ilji Karaseva, ředitele naší moskevské společnosti BMT-MMM, Gennadije Sergejeva, ředitele naší společnosti BMT UA v Kievě i Ing. Miroslava Musila, kteří se výstavy osobně zúčastnili, pro nás úspěšná, protože se nám podařilo vedle prohloubení kontaktů s našimi stávajícími partnery získat i nové, velmi zajímavé kontakty na další možné budoucí zákazníky v Rusku i v dalších okolních zemích.

Právě farmaceutické zakázky, které budou stále častěji dodávány i soukromým společnostem, získají již v letošním roce rozhodující vliv na naše prodejní úspěchy na ruském trhu.
03. 01. 2019