Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

V rámci projektu ČRA pomáhají naše sterilizátory v srbské nemocnici v Arandjelovaci

19. 11. 2012

Seminářem, který se konal 12. října 2012 na zastupitelském úřadu České republiky v srbském Bělehradě, za účasti českého velvyslance a zástupce srbského Ministerstva zdravotnictví, byl ukončen projekt dodávky našich dvou autoklávů STERIVAP HP E podporovaný Českou rozvojovou agenturou.


Celý projekt započal přibližně před rokem, kdy se nemocnice v srbském městě Arandjelovac dozvěděla o možné pomoci z České republiky a podala žádost na rekonstrukci centrální sterilizace u České rozvojové agentury přes ambasádu České republiky v Bělehradě. Česká rozvojová agentura projekt schválila a zahájila výběrové řízení na dodávku sterilizačních zařízení pro nemocnici v Arandjelovaci. Pro naši firmu to byl první projekt tohoto druhu a k přípravě náročné tendrové dokumentace jsme si proto přizvali i externí zkušené partnery.


Naše nabídka byla následně vyhodnocena jako nejlepší a začátkem letošního roku byla podepsána smlouva a zahájena výroba dvou parních sterilizátorů STERIVAP HP E 666-2 ED. Přístroje, včetně dalšího příslušenství byly dodány začátkem června a od začátku července byl zahájen provoz na našich přístrojích.


Říjnového semináře zaměřeného na podporu českých výrobců zdravotnické techniky se zúčastnilo přibližně osmdesát zástupců z nemocnic z různých částí Srbska. I když se na semináři představilo celkem pět různých českých firem, motivací k uskutečnění této akce bylo právě dokončení projektu v Arandjelovaci. Zástupci nemocnice dostali prostor pro vlastní prezentaci dosažených výsledků a hodnocení naší techniky bylo více než příznivé.


Dle Dr. Gordany Gajovič, koordinátorky projektu rekonstrukce v rámci nemocnice, je personál centrální sterilizace z našich autoklávů STERIVAP HP E nadšený a nemůže si je vynachválit. Je příjemné získat pozitivní ohlasy na fungování naší techniky přímo z úst zákazníka, o to více příjemnější je tato slova slyšet před dalšími osmdesáti potenciálními zákazníky.


Projekt pomoci České rozvojové agentury Srbsku v letošním roce končí, ale pro příští dva až tři roky byla stanovena nová teritoria, kde se mohou místní nemocnice o pomoc od českého státu ucházet. Mezi nejzajímavější patří jistě teritoria Gruzie či Mongolska, kde již máme svá zastoupení, která by mohla tyto projekty na místě významně podpořit. Pokud místní nemocnice projeví o podporu z České republiky zájem, budeme moci zúročit zkušenosti získané v Srbsku i v dalších projektech v jiných zemích.


Autokláv STERIVAP HP E