Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

V Ostravě zahájilo provoz nové unikátní vědecké pracoviště

Společnost MB Pharma vybudovala zcela nové špičkové pracoviště vybavené dle světových standardů a bude se zabývat mimo jiné výrobou nového farmaceutického přípravku k vyvolání imunitních reakcí proti zánětům horních cest dýchacích. Nové, hypermoderní laboratoře společnosti MB Pharma, slavnostně za účasti médií zahájily provoz 27. května 2015 v Ostravě. Nové prostory jsou v areálu biotechnologického parku 4Medical Innovations ve Fakultní nemocnici Ostrava – Poruba.

V Ostravě se nové laboratoře zaměří především na výrobu přípravku LYZODOL. Jde o unikátní inovovaný přípravek vyrobený speciální technologií z bakteriálních kmenů, které se nejčastěji podílejí na vzniku zánětů horních cest dýchacích. Jde o bakteriální komplex určený k použití jako potravinový doplněk ve formě tablet rozpustných v ústech. Tableta obsahuje čtyři bakteriální lyzáty kmenů Staphylococcus aureus, Klebsiella pneumoniae, Enterobacter amnigenus, Propionibacterium acnes, jež disponují prokázanými imunostimulačními vlastnostmi. Bakteriální lyzáty jsou teplem inaktivované autolyzované kultury bakterií, které se v lidském těle uplatňují při aktivaci nespecifických imunitních mechanismů a používají se pro preventivní zvýšení obranyschopnosti organismu.

Do nových laboratoří v Ostravě investovala společnost MB Pharma téměř 100 miliónů korun. Investice směřovaly téměř výhradně do špičkového vybavení a moderních technologií a byly částečně financovány z OPPI. Laboratoře jsou vybavené v souladu s nejmodernějšími trendy v oboru a jednotlivé analytické a syntetizační přístroje byly vybírané na základě přísných odborných kritérií.

MB Pharma je soukromá česká společnost, zabývající se otázkami vývoje a inkorporací vhodných biotechnologických produktů na trh. Historie společnosti se datuje od roku 1998. Současná činnost společnosti zahrnuje výzkum, vývoj a výrobu v oblasti moderních biotechnologií mikrobiologického typu. Popsaná aktivita spadá do odvětví, které zajišťují firmám prosperitu vysokou technologickou náročností výrobků. MB Pharma je držitelem certifikátu Správné výrobní praxe pro farmaceutický segment výroby a vlastní povolení státní autority pro vykonávanou činnost.

Věřme, že naše dodávka špičkových technologií v oblasti parní, horkovzdušné sterilizace a teplotní techniky bude tou správnou vizitkou a bude sloužit jako vynikající reference do budoucna, při rozhodování dalších farmaceutických výrobců nad dodavateli technologií v tomto oboru.


08. 07. 2015