Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Uzávěr dveří teplotní techniky získal US Patent

Přístroje teplotní techniky prochází několik let viditelnou inovací a součástí každé z nich je ochrana vlastních, původních řešení. Významným konstrukčním prvkem přístrojů teplotní techniky je mechanismus uzavírání dveří.

Tento mechanismus je součástí každého přístroje. Původní řešení vyžadovalo přitlačení dveří v horní i dolní části během uzavírání dveří madlem. Inovativní a patentované řešení eliminuje nutnost dotlačování dveří během zavírání. Nové uzavírání spojuje dva pohyby dohromady. V první fázi rotační pohyb zaklesne část mechanismu do čepu dveří a následně posuvný pohyb při pokračování otáčení madlem dveře pomocí uzavíracího mechanismu přitáhne. S vyvozením mnohem menší síly tak lépe dveře utěsní komoru. Tento složený pohyb během uzavírání zcela odstranil tření a případné nežádoucí zvuky. Přínos pro zákazníky je tedy jasný, snadnější manipulace při uzavírání dveří.

Udělení amerického patentu předcházelo získání evropského patentu a předtím také národního českého patentu. Celý proces trval více jak 5 let, během něj jsme museli dokazovat, že podobná, dříve patentovaná řešení, jsou skutečně odlišná a že náš mechanismus je inovativní a obsahuje jedinečné původní řešení.
18. 02. 2019