Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Upevnění pozice teplotní techniky v Mexiku

Stejně jako u nás, trpěla mexická ekonomika lockdowny, uzavírkami provozů a nemožnostmi obchodních setkání nebo servisních návštěv techniků během pandemie. Přestože mexická kultura je trochu benevolentnější, než ta evropská, omezení se projevila v hospodářských výsledcích na všech stranách.

Jak u našich zákazníků - distributorů, tak i u koncových spotřebitelů. Po skončení pandemie, tedy asi v polovině roku 2022, se ekonomika začíná pomalu probouzet a farmaceutické firmy, firmy z kosmetického a potravinářského průmyslu začínají znovu chystat odložené projekty. K tomu se dostavilo i velké zvýšení priority po výzkumu léčiv a preparátů, ať již preventivní nebo následné péče.

Naši stávající mexičtí partneři tak díky každodenní podpoře a velké snaze výroby o zvýšení kapacity a zkrácení dodacích lhůt, objednali letos rekordní množství kusů teplotní techniky a bez větších obtíží jich velkou část již prodali. Zajímavostí také je, že na prodejích do Mexika participuje i naše pobočka v USA. Pro rychlé dodávky, kde není možnost čekat dlouhé měsíce na dodání z Brna, je teplotní technika často dodávána přímo ze skladu v Monroe.

V druhé polovině října letošního roku v Gualajaře a Mexico City jsme zorganizovali program setkání se stávajícími i novými distributory a nezávislými techniky, poprvé po pandemii. Každý den jsme se, ať už oficiálně, nebo neformálně potkávali a obnovovali dobré vztahy, přerušené pandemií.

Jedním z klíčových bodů byla celodenní konference na téma „Teplotní technika a její aplikace“ ve World Trade Centru v Mexiko City. Náš nejsilnější partner, firma RG Laboratorios, ji uspořádal pro spolupracující distributory v důstojném prostředí WTC a náš pracovník během šest hodin trvajícího programu seznámil přes čtyřicet účastníků s detaily našich produktů, s vývojovými novinkami i službami jako validace a servisní podpora, zakončené diskusí o aktuálních dodacích lhůtách a zvýšených nákladech na dopravu. Většina ze čtyřiceti účastníků už značku MMM znala a velmi vřele ocenila osobní kontakt a zájem výrobce (MMM/BMT) o jejich potřeby a zájmy. Tato velmi dobře zorganizovaná akce byla zakončena praktickou ukázkou přístroje VENTICELL® ECO a našeho DEMO panelu.

Po skončení prezentace jsme se na návazném jednání s panem Omarem Ramirezem, majitelem firmy RG Laboratorios, shodli, že díky velmi dobrému přijetí našich přístrojů na tomto trhu, dlouhodobým referencím a velmi dobře nastavenou podporou ze strany výrobce, je celé portfolio výrobků teplotní techniky velmi perspektivní a lze očekávat stejně dobré nebo i lepší výsledky na rok 2023.

Pokud bychom chtěli shrnout naši situaci na trhu v Mexiku, tak nejen díky momentální kurzové výhodě, dlouhé řadě místních referencí, jazykové připravenosti dokumentace i přístrojů, ale zejména díky robustní inteligentní konstrukcí přístrojů a více než dvacet let budovaným kontaktům, můžeme konstatovat, že trh v Mexiku bude jistě příštích několik let patřit k jedněm z klíčových trhů pro skupinu MMM, nejen pro teplotní techniku.

 

13. 12. 2022