Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Teplotní technika v Chicagu

Již tradičně jsme se prostřednictvím naší dceřiné firmy BMT USA Ltd zúčastnili největšího veletrhu laboratorní techniky pro americké kontinenty – PITTCON 2017. Přes ohlasy některých účastníků, že tento veletrh je čím dál menší, jsme si během čtyř veletržních dnů ověřili, že se přítomnost stále bohatě vyplatí.


Potkali jsme se se stávajícími zástupci mnoha amerických, evropských i asijských zemí. Plánovanou schůzku jsme uskutečnili rovněž s naším novým silným australským partnerem. Během veletržních schůzek i večerních neoficiálních setkání jsme potvrdili pozici jednoho ze světových leaderů výrobců teplotní techniky a upevnili vztahy s mnoha zástupci všech kontinentů. Nejsilnější zastoupení měli menší dealeři z USA, a překvapivě také koncoví zákazníci. Jejich návštěvy jsou navíc důležité pro obchodní oddělení BMT USA i naše, protože okamžitě získáváme přímou zpětnou vazbu a informace o jejich potřebách a závaznosti jejich zájmu. Dalšími zeměmi s velkou návštěvností byli zástupci z Mexika, Kolumbie, Chile, ale i Portorika a dalších středoamerických zemí.

Ověřili jsme si také obchodní účinek nového ECO line / EVO line vystaveného demo panelu teplotní techniky, který byl vnímán a hodnocen velmi pozitivně. Byly realizovány i první objednávky na tento povedený marketingový nástroj, který zcela jistě bude po mnoho let sloužit v mnoha zemích k podpoře prodeje našich přístrojů.

Přímým úspěchem na veletrhu byl kontrakt s významnou firmou z Kalifornie, největším dodavatelem lékařského materiálu pro nemocnice v USA. Vysokým technickým nárokům zákazníka a požadavkům na dodací lhůtu se nakonec podařilo dostát a zakázka na 11 ks Climacell® EVO s bohatým příslušenstvím je právě ve výrobě.

Obchody na jiných kontinentech nejsou snadné, a to nejen pro rozdílnost povah zákazníků nebo jazykovou bariéru, ale také pro rozdílné technické předpisy. Ty mohou být delší dobu skryty a odhalí je až namátková kontrola místního homologačního orgánu. Takovýto problém se nám podařilo na veletrhu projednat a najít i dlouhodobé řešení na 60 Hz kompresory vyžadované americkými trhy.


18. 05. 2017