Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Teplotní technika na pobřeží Pacifiku

Mexiko neznamená jen tequillu ve stínu sombrera za opojných zvuků tradičních Mariachi. Mexiko je země s významně rozvinutým průmyslem a s velkým odběratelem, Spojenými státy americkými, za humny.

Průmysl je v celé zemi koncentrován podle oborů do jednotlivých mexických států – nápojový (tequilla, pivo) v Guadalajaře, farmaceutický v Mexico City, automobilový – v Pueble. Ve státě Sinaloa, mezi městy Culiacan a Mazatlan je na ploše odpovídající území České republiky soustředěna zemědělská výroba, zásobující větší část Mexika potravinářskými surovinami a finálními výrobky. Na tyto úrodné pláně, připomínající živnou evropskou krajinu s lány zeleniny, kukuřice a obilím, rozdělenými listnatými remízky, navazuje zpracovatelský průmysl, sýpky, mlýny, balírny, konzervárny. Tuto průmyslovou strukturu přirozeně doplňují zemědělské výzkumné ústavy a laboratoře, které se dlouhodobě snaží vyvíjet odolnější plodiny a hledat optimální podmínky pro jejich růst.

Díky našemu dlouhodobému partnerství s firmou Schott Mexico a její stabilní distributorské síti, naše přístroje teplotní techniky prakticky dominují místním výzkumným ústavům. Zástupci Schott Mexico a MMM Medcenter byli v půli dubna 2016 přítomni slavnostní inauguraci Výzkumného ústavu Zemědelské fakulty Autonomní Univerzity Sinaloa, kde bylo instalováno najednou 22 přístrojů teplotní techniky.

V nedalekém Výzkumném ústavu potravinářském jsme na třech instalovaných přístrojích proškolili obsluhu, a tím upevnili postavení preferovaného výrobce teplotní techniky. Díky místnímu partnerovi New Tech Lab se nám dokonce podařilo uspořádat seminář „Inovativní technologie teplotní techniky“ a uvítat přes dvacet odborníků právě z prostředí potravinářského výzkumu a výroby. Během tří hodin jsme představili detaily a možnosti naší řady teplotní techniky z Brna. Celá akce, zaštítěna ředitelem Výzkumného ústavu potravinářského, panem Oscarem Sanchezem se setkala s velmi pozitivním ohlasem. Věříme proto, že naše přístroje i v této odlehlé oblasti dalekého Mexika zůstanou symbolem prémiové a spolehlivé technologie a zároveň si udrží pozici jedničky na tomto trhu.01. 06. 2016