Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Teoretické ústavy UP v Olomouci vybaveny technikou BMT

28. 2. 2013

Koncem loňského roku se BMT ve spolupráci se společností Merci podařilo dokončit realizaci odborných pracovišť v nově vybudovaném komplexu budov Teoretických ústavů a Ústavu molekulární a translační medicíny Univerzity Palackého v Olomouci.


Dodány byly zařízení z řady teplotní techniky, malé parní sterilizace a velké parní sterilizace za několik miliónů korun. Nejen studenti, ale také vědečtí pracovníci Lékařské fakulty Univerzity Palackého si nejvíce užijí nových budov Teoretických ústavů a Ústavu molekulární a translační medicíny. Celkový objem investičních nákladů za stavbu a technologii byl cca 3 miliardy Kč.


Moderní budova Teoretických ústavů vznikla za pouhých 19 měsíců. V objektu se nyní nachází ústavy všeobecného a zubního lékařství, patologické anatomie a soudní lékařství, lékařské mikrobiologie, lékařské imunologie, lékařské biologie, histologie a embryologie. Laboratoře mají více než 3 000 metrů čtverečních, učebny přes 4 000 metrů čtverečních a 900 metrů zabraly knihovny.


K dispozici jsou také čtyři velké posluchárny a dvanáct speciálních učeben. Stavba má šest nadzemních podlaží o celkové ploše 16 354 metrů čtverečních. Jedná se o další realizovaný projekt, který se zařadil mezi významné reference, které BMT Medical Technology s.r.o. na území ČR v oblasti školství a výzkumu získala.Zdroj: www.oltv.cz


Fotogalerie na portálu www.denik.cz

Teoretické ústavy Univerzita Palackého Olomouc - Fotogalerie na Denik.cz

Zdroj: http://olomoucky.denik.cz