Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

STERIVAP HP uspěl v designerské soutěži

17. 04. 2007

Velký parní sterilizátor z naší produkce získal v rámci soutěže Vynikající výrobek roku 2007 prestižní ocenění Dobrý design 2007. Slavnostní předávání cen doprovázené fanfárami a stisky ministerských rukou probíhalo 12. dubna 2007 Betlémské kapli v Praze. Za BMT a. s. přebírali ocenění JUDr. Jaroslav Kopeček, ředitel a. s., Ing. Petr Šebela, designér přístroje STERIVAP HP a Ing. Michal Habrovec, konstruktér.

V soutěži Národní ceny za design respektive o titul Vynikající výrobek roku, pořádané každoročně Design centrem ČR již od roku 1991, bylo posuzováno celkem 1420 výrobků, z nichž ocenění získalo celkem 29 z nich.

Porota hodnotila nejen samotný vzhled přístroje, ale také uživatelské rozhraní, komfort obsluhy i technologické zpracování a celkovou funkčnost přístroje. Našemu parnímu sterilizátoru se povedlo zabodovat v očích mezinárodní jury i vedle takových výrobců jakými je například mladoboleslavská Škoda auto. Mezi dalšími oceněnými byl například i stroj na výrobu nanovláken, kočárek pro invalidní děti nebo rovnou dvě automobilové novinky z dílny mladoboleslavské Škodovky. Právě studie vozu pro mladou a střední generaci Škoda Joyster si odnesla ocenění nejvyšší – Národní cenu za design 2007.

Prestižní ocenění Dobrý design 2007 pro vlajkovou loď naší výroby parní sterilizace dokazuje, že přístroj je nejen technicky a funkčně dokonalým výrobkem, ale své kvality má i po designové stránce.