Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

STERICELL

Horkovzdušný sterilizátor s nucenou cirkulací vzduchu
Obrázky jsou ilustrativní a mohou se nepatrně lišit od skutečného produktu

Přístroj STERICELL® slouží k horkovzdušné sterilizaci zdravotnických prostředků při stanovených parametrech teploty a času. Vyznačuje se tichým chodem s jemným chráněným systémem nuceného proudění vzduchu v komoře pomocí vestavěného ventilátoru, který eliminuje vznik oblasti „studeného vzduchu“. Látky sypké a látky tvořící usazeniny lze zpracovávat v uzavřených lahvích. Přistroj je zdravotnický prostředek určený pro lékařské použití.

Jedná se o zdravotnický prostředek splňující nařízení EU MDR 2017/745.

 • Vnitřní objem: 22, 55, 111, 222, 404 litrů
 • Teplotní rozsah: od 10 °C nad okolní teplotou do 250 °C
 • Vnitřní komora:nerezová ocel DIN 1.4301 (AISI 304)
 • Provedení do čistých prostor (na dotaz)
Mám zajem o STERICELL

Detailní popis produktové řady STERICELL

Nucená cirkulace vzduchu v komoře

Princip činnosti je založen na nuceném patentově chráněném proudění vzduchu pomocí ventilátoru v elektricky vyhřívané komoře přístroje. Použitý patentovaný termodynamický systém „tepelného šroubu“ zajišťuje vytvoření homogenního proudu vzduchu spirálovitě stoupajícího uvnitř pracovní komory. Temperováním odspodu nahoru tento proces simuluje přirozené děje a zajišťuje optimální prohřívání materiálů i vysokou prostorovou přesnost teploty v komoře při minimální spotřebě energie.

Popis produktové řady

Průběh teploty je řízen mikroprocesorovou automatikou (Fuzzy - logic) s digitálním displejem a teplotním čidlem PT 100. Mikroprocesorová automatika zajišťuje vysokou přesnost regulace teploty se zárukou teplotní stability v každém místě sterilizační komory, kontrolu otevření dveří a vzduchové klapky - je zárukou vyšší bezpečnosti jednotlivých sterilizačních procesů.

Přístroje STERICELL® o objemech 22 až 404 litrů splňují nejvyšší nároky na kvalitu, rychlost, jednoduchou a pohodlnou obsluhu a bezpečnost. Protokoly jednotlivých sterilizačních šarží je možno přehledně vytisknout pomocí tiskárny (volitelné vybavení), uložit do počítače pomocí programu PrinterArchiv nebo vyexportovat na flash disk (volitelné vybavení - USB Host). Vnitřní uspořádání komory umožňuje přestavění sít či polic a vkládání různě velkých materiálů pro co nejlepší využití vnitřního prostoru..

STERICELL® o objemu 55 až 404 litrů je možné objednat i v dvoudveřovém (průchozím) provedení s možností zabudování do stěny mezi nečistou a sterilní zónu. Pro kontrolu sterilizační účinnosti nabízíme procesové a chemické indikátory horkovzdušné sterilizace. K základnímu provedení přístroje nabízíme širokou škálu volitelného vybavení a příslušenství (viz samostatné kapky)

Konformita s evropskými standardy

Řada horkovzdušných sterilizátorů STERICELL® splňuje požadavky nařízení EU o zdravotnických prostředcích č. MDR 2017/745 a hygienických požadavků. Splňuje požadavky na reprodukovatelnost a přesnost průběhu teploty a dalších parametrů v horkovzdušných sterilizátorech.

Nejvyšší standard zpracování, unikátní vlastnosti, …

Dlouhodobá funkčnost a spolehlivost přístrojů je zajištěna dokonalým technickým řešením stejně jako použitím kvalitních materiálů při výrobě:

 • robustní konstrukce a dokonalá ochrana proti korozi jsou zajištěny samonosným vnějším pláštěm z pozinkovaného ocelového plechu s tvrdým a odolným vypalovacím lakem na vnější straně.
 • vnitřní dvouplášťová komora se snadno vyjímatelnými obkladovými plechy (s jednoduchým pláštěm pouze objem 22 litrů) a panel dveří jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli (DIN 1.4301, AISI 304) – garance dlouhé životnosti a snadného čištění
 • pro úsporu energie a minimalizaci vysálaného tepla do okolí je komora dokonale izolována ekologickým izolačním materiálem, čímž je také dodržena i bezpečná teplota na povrchu přístroje
 • komora je navíc vybavena mechanickou plynule nastavitelnou odvětrávací klapkou, používanou zejména při sušení vlhkého materiálu před sterilizací.
 • promyšlená mechanika dveří – prostorově úsporné otevírání dveří o 90 ° minimalizuje nároky na plochu, dveře se mohou dle požadavku otevírat i doleva, pro dokonalé utěsnění komory jsou dveře nastavitelné ve čtyřech místech (u objemu 22 litrů je na straně závěru dveří pouze jeden seřiditelný šroub), praktické držadlo dveří umožňuje otevření i loktem (mimo objem 22 litrů)
 • průběh teploty je řízen moderním mikroprocesorem Fuzzy-logic s digitálním displejem a teplotním čidlem PT 100 – záruka vysoké přesnosti regulace teploty a spolehlivosti procesu při zpracování materiálu
 • Průběh procesu sterilizace je hlídán samostatným druhým čidlem PT 100
 • ekologicky promyšlená do detailu – s ohledem na životní prostředí jsou všechny díly recyklovatelné
 • hospodárná při nepřetržitém provozu – kompaktní konstrukce se snadno přístupnými výkonovými a napájecími díly zkracuje případné nutné servisní práce, speciální autodiagnostické programy

Bezpečné pracovní procesy

Na rozdíl od některých výrobků bez nucené cirkulace vzduchu je tento přístroj se zabudovaným ventilátorem schopen:

 • eliminovat vznik oblasti „studeného vzduchu“
 • urychlit cyklus a tím zkrátit provozní dobu zařízení a snížit spotřebu el. energie
 • garantovat lepší rozložení teploty ve sterilizační komoře
 • garantovat teplotní stabilitu v každém místě sterilizační komory

Bezpečnost pracovních procesů po celou dobu procesu kontrolována mikroprocesorovou automatikou, která vedle nastavené teploty a času registruje a odpovídajícím způsobem reaguje i na veškeré možné rušivé vlivy, jako např. otevření dveří nebo odvětrávací klapky v průběhu sterilizační fáze, přerušení dodávky elektrické energie, apod.

Řada STERICELL® je vybavena autodiagnostikou vč. kontinuální elektronické kontroly jednotlivých pracovních fází a nezávislou nastavitelnou tepelnou ochranou. Mechanický ochranný termostat třídy 2 - chrání přístroj, jeho okolí a zpracovávaný materiál proti nepřípustnému překročení teploty (dvojnásobná ochrana sterilizovaných materiálů proti přehřátí). Pro kontrolu sterilizační účinnosti nabízíme procesové a chemické indikátory horkovzdušné sterilizace.

Základní programové vybavení přístroje

V základním programovém vybavení nabízíme tři sterilizační programy pro možnost volby v závislosti na typu zpracovávaného materiálu.

Tři přednastavené sterilizační programy s předehříváním (možnost uživatelské modifikace oprávněnou osobou)

 • S1 – teplota 160 °C/ sterilizační expozice 60 min
 • S2 – teplota 170 °C/ sterilizační expozice 30 min
 • S3 – teplota 180 °C/ sterilizační expozice 20 min

Novinkou jsou dva sušící programy

 • P4, P5 - teplota 10 °C (nad okolní teplotu) až 250 °C/ uživatelsky nastavitelný čas expozice

Komfort obsluhy

 • jednoduchá a pohodlná obsluha, přehledné obsluhovací a kontrolní prvky na ovládacím panelu praktické držadlo umožňuje snadné otevření dveří i loktem (mimo objem 22 litrů)
 • větší objemy přístrojů jsou pro snadnou manipulaci vybaveny pojízdnými kolečky s brzdami
 • snadno vyjímatelné vnitřní obkladové plechy umožňující snadnou údržbu
 • vnitřní uspořádání komory umožňuje přestavění sít či polic a vkládání různě velkých materiálů pro co nejlepší využití vnitřního prostoru
 • prakticky umístěná páčka ovládání polohy vzduchové klapky (klapky sání a výfuku)
 • Zabezpečení zákaznických služeb

  Servis a podpora uživatele jsou plně zajištěny celosvětovou sítí smluvních organizací BMT Medical Technology s.r.o. Máme rozsáhlou síť značkových servisních pracovišť napojených na servis HOT-LINE, která zajišťuje rychlou reakci na zákaznické dotazy a požadavky. K zajištění komfortu uživatele a možnosti rychlého a kvalitního servisního zásahu byl vyvinut speciální autodiagnostický program. To vše garantuje nízké provozní náklady a dlouhou životnost přístroje.

  Enviromentální povědomí

  Ekologickou likvidaci dle zákona č. 542/2020 zajišťuje kolektivní systém ELEKTROWIN a.s.

  « »

  Máte zájem o STERICELL?

  Zavolejte nám, navštivte nás nebo vyplňte kontaktní
  formulář a my se Vám do druhého pracovního dne
  ozveme.

  Zavolejte nám
  +420 545 537 111 Pondělí - Pátek 8.00 - 16.00
  Nyní nejsme v kanceláři
  Navštivte nás
  BMT Medical Technology s.r.o. Cejl 157/50, Zábrdovice, 602 00 Brno Zobrazit trasu na mapě

  Vyplňte nezávaznou poptávku
  Mám zájem o