Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

STERICELL

Horkovzdušný sterilizátor s nucenou cirkulací vzduchu
Obrázky jsou ilustrativní a mohou se nepatrně lišit od skutečného produktu

Přístroj STERICELL® slouží k horkovzdušné sterilizaci zdravotnických prostředků při stanovených parametrech teploty a času. Vyznačuje se tichým chodem s jemným chráněným systémem nuceného proudění vzduchu v komoře pomocí vestavěného ventilátoru, který eliminuje vznik oblasti „studeného vzduchu“. Látky sypké a látky tvořící usazeniny lze zpracovávat v uzavřených lahvích. Přistroj je zdravotnický prostředek určený pro lékařské použití.

Jedná se o zdravotnický prostředek splňující směrnici EU č. 93/42/EEC

 • Vnitřní objem: 22, 55, 111, 222, 404 litrů
 • Teplotní rozsah: od 10 °C nad okolní teplotou do 250 °C
 • Vnitřní komora:nerezová ocel DIN 1.4301 (AISI 304)
 • Provedení do čistých prostor (na dotaz)
Mám zajem o STERICELL

Detailní popis produktové řady STERICELL

Nucená cirkulace vzduchu v komoře

Princip činnosti je založen na nuceném patentově chráněném proudění vzduchu pomocí ventilátoru v elektricky vyhřívané komoře přístroje. Použitý patentovaný termodynamický systém „tepelného šroubu“ zajišťuje vytvoření homogenního proudu vzduchu spirálovitě stoupajícího uvnitř pracovní komory. Temperováním odspodu nahoru tento proces simuluje přirozené děje a zajišťuje optimální prohřívání materiálů i vysokou prostorovou přesnost teploty v komoře při minimální spotřebě energie.

Popis produktové řady

Průběh teploty je řízen mikroprocesorovou automatikou (Fuzzy - logic) s digitálním displejem a teplotním čidlem PT 100. Mikroprocesorová automatika zajišťuje vysokou přesnost regulace teploty se zárukou teplotní stability v každém místě sterilizační komory, kontrolu otevření dveří a vzduchové klapky - je zárukou vyšší bezpečnosti jednotlivých sterilizačních procesů.

Přístroje STERICELL® o objemech 22 až 404 litrů splňují nejvyšší nároky na kvalitu, rychlost, jednoduchou a pohodlnou obsluhu a bezpečnost. Protokoly jednotlivých sterilizačních šarží je možno přehledně vytisknout pomocí tiskárny (volitelné vybavení), uložit do počítače pomocí programu PrinterArchiv nebo vyexportovat na flash disk (volitelné vybavení - USB Host). Vnitřní uspořádání komory umožňuje přestavění sít či polic a vkládání různě velkých materiálů pro co nejlepší využití vnitřního prostoru..

STERICELL® o objemu 55 až 404 litrů je možné objednat i v dvoudveřovém (průchozím) provedení s možností zabudování do stěny mezi nečistou a sterilní zónu. Pro kontrolu sterilizační účinnosti nabízíme procesové a chemické indikátory horkovzdušné sterilizace. K základnímu provedení přístroje nabízíme širokou škálu volitelného vybavení a příslušenství (viz samostatné kapky)

Konformita s evropskými standardy

Řada horkovzdušných sterilizátorů STERICELL® splňuje požadavky směrnice EU o zdravotnických prostředcích č. 93/42/EEC a hygienických požadavků. Splňuje požadavky na reprodukovatelnost a přesnost průběhu teploty a dalších parametrů v horkovzdušných sterilizátorech.

Nejvyšší standard zpracování, unikátní vlastnosti, …

Dlouhodobá funkčnost a spolehlivost přístrojů je zajištěna dokonalým technickým řešením stejně jako použitím kvalitních materiálů při výrobě:

 • robustní konstrukce a dokonalá ochrana proti korozi jsou zajištěny samonosným vnějším pláštěm z pozinkovaného ocelového plechu s tvrdým a odolným vypalovacím lakem na vnější straně.
 • vnitřní dvouplášťová komora se snadno vyjímatelnými obkladovými plechy (s jednoduchým pláštěm pouze objem 22 litrů) a panel dveří jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli (DIN 1.4301, AISI 304) – garance dlouhé životnosti a snadného čištění
 • pro úsporu energie a minimalizaci vysálaného tepla do okolí je komora dokonale izolována ekologickým izolačním materiálem, čímž je také dodržena i bezpečná teplota na povrchu přístroje
 • komora je navíc vybavena mechanickou plynule nastavitelnou odvětrávací klapkou, používanou zejména při sušení vlhkého materiálu před sterilizací.
 • promyšlená mechanika dveří – prostorově úsporné otevírání dveří o 90 ° minimalizuje nároky na plochu, dveře se mohou dle požadavku otevírat i doleva, pro dokonalé utěsnění komory jsou dveře nastavitelné ve čtyřech místech (u objemu 22 litrů je na straně závěru dveří pouze jeden seřiditelný šroub), praktické držadlo dveří umožňuje otevření i loktem (mimo objem 22 litrů)
 • průběh teploty je řízen moderním mikroprocesorem Fuzzy-logic s digitálním displejem a teplotním čidlem PT 100 – záruka vysoké přesnosti regulace teploty a spolehlivosti procesu při zpracování materiálu
 • Průběh procesu sterilizace je hlídán samostatným druhým čidlem PT 100
 • ekologicky promyšlená do detailu – s ohledem na životní prostředí jsou všechny díly recyklovatelné
 • hospodárná při nepřetržitém provozu – kompaktní konstrukce se snadno přístupnými výkonovými a napájecími díly zkracuje případné nutné servisní práce, speciální autodiagnostické programy

Bezpečné pracovní procesy

Na rozdíl od některých výrobků bez nucené cirkulace vzduchu je tento přístroj se zabudovaným ventilátorem schopen:

 • eliminovat vznik oblasti „studeného vzduchu“
 • urychlit cyklus a tím zkrátit provozní dobu zařízení a snížit spotřebu el. energie
 • garantovat lepší rozložení teploty ve sterilizační komoře
 • garantovat teplotní stabilitu v každém místě sterilizační komory

Bezpečnost pracovních procesů po celou dobu procesu kontrolována mikroprocesorovou automatikou, která vedle nastavené teploty a času registruje a odpovídajícím způsobem reaguje i na veškeré možné rušivé vlivy, jako např. otevření dveří nebo odvětrávací klapky v průběhu sterilizační fáze, přerušení dodávky elektrické energie, apod.

Řada STERICELL® je vybavena autodiagnostikou vč. kontinuální elektronické kontroly jednotlivých pracovních fází a nezávislou nastavitelnou tepelnou ochranou. Mechanický ochranný termostat třídy 2 - chrání přístroj, jeho okolí a zpracovávaný materiál proti nepřípustnému překročení teploty (dvojnásobná ochrana sterilizovaných materiálů proti přehřátí). Pro kontrolu sterilizační účinnosti nabízíme procesové a chemické indikátory horkovzdušné sterilizace.

Základní programové vybavení přístroje

V základním programovém vybavení nabízíme tři sterilizační programy pro možnost volby v závislosti na typu zpracovávaného materiálu.

Tři přednastavené sterilizační programy s předehříváním (možnost uživatelské modifikace oprávněnou osobou)

 • S1 – teplota 160 °C/ sterilizační expozice 60 min
 • S2 – teplota 170 °C/ sterilizační expozice 30 min
 • S3 – teplota 180 °C/ sterilizační expozice 20 min

Novinkou jsou dva sušící programy

 • P4, P5 - teplota 10 °C (nad okolní teplotu) až 250 °C/ uživatelsky nastavitelný čas expozice

Komfort obsluhy

 • jednoduchá a pohodlná obsluha, přehledné obsluhovací a kontrolní prvky na ovládacím panelu praktické držadlo umožňuje snadné otevření dveří i loktem (mimo objem 22 litrů)
 • větší objemy přístrojů jsou pro snadnou manipulaci vybaveny pojízdnými kolečky s brzdami
 • snadno vyjímatelné vnitřní obkladové plechy umožňující snadnou údržbu
 • vnitřní uspořádání komory umožňuje přestavění sít či polic a vkládání různě velkých materiálů pro co nejlepší využití vnitřního prostoru
 • prakticky umístěná páčka ovládání polohy vzduchové klapky (klapky sání a výfuku)
 • Zabezpečení zákaznických služeb

  Servis a podpora uživatele jsou plně zajištěny celosvětovou sítí smluvních organizací BMT Medical Technology s.r.o. Máme rozsáhlou síť značkových servisních pracovišť napojených na servis HOT-LINE, která zajišťuje rychlou reakci na zákaznické dotazy a požadavky. K zajištění komfortu uživatele a možnosti rychlého a kvalitního servisního zásahu byl vyvinut speciální autodiagnostický program. To vše garantuje nízké provozní náklady a dlouhou životnost přístroje.

  Enviromentální povědomí

  Přístroj vyhovuje všem současným ekologickým požadavkům. Nezatěžuje pracovní a životní prostředí. Výkonná vývěva se standardně zabudovaným zařízením na úsporu napájecí vody šetřící cca 15 % provozních nákladů. Unikátní konstrukce vyvíječe páry s automatickým odsolováním zajišťuje trvale vysokou kvalitu páry.

  Při výrobě jsou použity kvalitní materiály zaručující dlouhou životnost přístroje. Přístroj lze volitelně vybavit zařízením pro dochlazování odpadní vody, které umožňuje nastavení její teploty. Přístroj neprodukuje žádný závadný odpad. Rovněž při jeho dílenské výrobě je použito ekologických způsobů zpracování. Všechny podstatné díly přístroje i obal jsou recyklovatelné..

  Zařízení se skládá z 95 % oceli, 4 % jiných materiálů, 1 % elektromateriálu a umělých hmot. Ekologická likvidace se provede po demontáži oprávněnou osobou v souladu s předpisy EU, které odpovídají směrnici WEEE (Waste Electric and Electronic Equipment).

  « »

  Máte zájem o STERICELL?

  Zavolejte nám, navštivte nás nebo vyplňte kontaktní
  formulář a my se Vám do druhého pracovního dne
  ozveme.

  Zavolejte nám
  +420 545 537 111 Pondělí - Pátek 8.00 - 16.00
  Nyní nejsme v kanceláři
  Navštivte nás
  BMT Medical Technology s.r.o. Cejl 157/50, Zábrdovice, 602 00 Brno Zobrazit trasu na mapě

  Vyplňte nezávaznou poptávku
  Mám zájem o