Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Spolupráce s firmou Dr. Weigert

Společnost Chemische Fabrik Dr. Weigert dnes patří mezi nejvýznamnější výrobce mycích a dezinfekčních prostředků pro profesionální použití ve zdravotnictví, farmacii a gastronomii ve světě. V roce 2000 se naše společnost stala výhradním distributorem produktů řady neodisher® pro český trh.

Přípravky neodisher® jsou určeny pro mytí a dezinfekci operačního instrumentária, laboratorního skla a kuchyňského vybavení. Dobrým základem pro spolupráci v tomto pro BMT novém oboru, byla také skutečnost, že společnost Chemische Fabrik Dr. Weigert a MMM již několik desítek let vzájemně spolupracují na vývoji a testování svých výrobků.

Prodej v této komoditě je přísně regulován celou řadou evropských a našich národních předpisů, a tak proces distribuce v ČR s sebou přináší řadu legislativních povinností od registrace a testování až po zpracování bezpečnostních listů, technických listů a etiket na jednotlivé obaly. V současné době se udržuje v aktuálním stavu dokumentace pro sedmdesát výrobků firmy Dr. Weigert.

Za patnáct let činnosti se naše společnost stala významným hráčem na českém trhu s mycími a dezinfekčními prostředky a spolehlivým obchodním partnerem řady nemocnic, laboratoří a specializovaných distributorů. Mezi důležité reference v ČR patří například realizace centrálního dávkovacího systému Dr. Weigert ve FN Ostrava, který zásobuje mycími a dezinfekčními prostředky celkem deset mycích a dezinfekčních automatů na Centrální sterilizaci. Při takto velkých spotřebách mycí chemie se realizují dodávky těchto výrobků v dvousetlitrových sudech.

Od roku 2014 jsme získali od firmy Dr. Weigert výhradní zastoupení také pro slovenský trh, kde v současné době s naší dceřinou společností připravujeme vybudování distribuční sítě. Potřebnou logistiku, skladování a veškerou obchodní agendu dnes zajišťujeme pro více než deset tisíc kusů kanystrů ročně. Tento těžký úkol musí být řešen i s ohledem na nebezpečné vlastnosti některých výrobků, jako je např. žíravost, hořlavost, nebo třeba nebezpečí pro životní prostředí, v souladu s legislativními procesy, jako je například nařízení ADR (Accord Dangereuses Route).04. 05. 2016