Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Slovenská akademie věd Šarišské Michalany

BMT se podílelo na vybudování nového špičkového biomedicínského centra výzkumu ve Slovenské akademii věd (dále jen SAV), které bylo slavnostně otevřeno dne 3. 12. 2015 v Šarišských Michalanech.Biotechnologické laboratoře SAV byly vybudovány za 25 milionů EUR.

Jedná se o detašované pracoviště Virologického ústavu SAV. Vybudování Biotechnologických laboratoří SAV se realizovalo v rámci projektu Centrum pro výzkum a vývoj imunologicky aktivních látek z Operačního programu Věda a výzkum Ministerstva školství, vědy, výzkumu a sportu SR, který byl spolufinancovaný Evropským fondem regionálního rozvoje.

Pracoviště Biotechnologických laboratoří SAV se nachází v dvojposchoďovém komplexu zahrnujícím tři objekty určené na výzkum, vývoj a samotné laboratoře. Jedná se o unikátní high-tech laboratorní prostory pro výzkum a vývoj účinnějších a bezpečnějších virusových vakcín. Detašované pracoviště se nachází přímo v areálu společnosti Imuna Pharm v Šarišských Michalanech.

Historicky jedna z největších dodávek BMT Medical Technology na Slovensku prověřila naší výrobní, logistickou, servisní i validační kapacitu. Celkem bylo dodáno 54 ks naší přístrojové techniky, z toho 15 ks parních sterilizátorů řady STERIVAP® HP IL a 39 ks teplotní techniky.
21. 01. 2016