Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Reference v Molem Hospital, Súdán

Většina afrických zemí se stále potýká s chudobou a s kritickým nedostatkem finančních prostředků potřebných pro rozvoj společnosti, infrastruktury a veřejných služeb. Není proto divu, že s výjimkou JAR a severu kontinentu se africké země zaměřují více na nákup levných výrobků z Indie a Číny, které si mohou finančně dovolit. Některé země sázejí na zahraniční pomoc a dodávky vybavení financované z prostředků mezinárodní pomoci rozvojovým zemím. Proto není snadné nalézt teritorium, na kterém se nachází dostatek zákazníků ochotných zaplatit za špičkovou a z jejich pohledu drahou sterilizaci, a současně nalézt v dané zemi obchodního partnera, který by měl zájem zaměřit se právě na prodej této kvalitní techniky, na kterou většina zákazníků finančně nedosáhne.

Jednou ze zemí, která spadá do kategorie rozvojových teritorií a kde se nám podařilo udělat první krok k rozvoji prodeje, je Súdán. Po zdlouhavých jednáních se nám podařilo přes našeho obchodního partnera Omnia Medical prodat do soukromé nemocnice Molem Hospital v Khartúmu vybavení sestávající se z parních sterilizátorů STERIVAP® a UNISTERI®, formaldehydového sterilizátoru FORMOMAT, ultrasonické myčky ULTRAMATIC, mycího dezinfektoru UNICLEAN SL, svářečky obalů STERIPAK a několika kusů nerezového nábytku. Jedná se tedy o projekt kompletní dodávky vybavení pro centrální sterilizaci v dané nemocnici.

Tento projekt by nám měl otevřít dveře do dalších privátních a státních nemocnic v Súdánu, které uvažují o výměně parních sterilizátorů. Úroveň organizace procesů v nemocnicích v Súdánu je obecně stále na velmi nízké úrovni. Procento nozokomiálních infekcí v prestižních státních nemocnicích je přibližně 10x vyšší než v Německu a oddělení centrální sterilizace mnohdy reprezentuje pouze jedna místnost se dvěma dřezy a pěti vertikálními laboratorními parními sterilizátory vhodnými pouze pro bubnové nástrojové kontejnery. Sterilní materiál je následně expedován na operační sály přes velmi infekční prostředí s vysokými riziky kontaminace. Prostor pro zlepšení je proto obrovský a příklad Molem Hospital či zvýšená aktivita naší konkurence v Súdánu ukazují, že Súdán je otevřený novým přístupům v oblasti sterilizace a v následujících letech pro nás představuje zajímavou výzvu.


07. 02. 2017