Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Přístroje a kvalitní servisní služby BMT po celém světě, i na Papui-Nové Guinei

Nezávislý stát Papua Nová Guinea, je stát na východě ostrova Nová Guinea a na ostrovech v Melanésii. Počet obyvatel je něco přes 7 milionů, tisíc původních kmenů a 470 jazyků, kterými se zde domluvíte. I v této zemi se setkáte s naší přístrojovou výbavou. O tom, že zprovoznění a testování přístrojů v těchto zemích je často pro naše servisní techniky velké dobrodružství a výzva, není třeba polemizovat.

V loňském roce proběhly zkoušky námi dodaných parních sterilizátorů STERIVAP® HP a myček UNICLEAN PL v nově vybudované nemocnici ve městě Goroka. Není zde žádnou vyjímkou, že realizaci potřebných prací brání velmi časté výpadky elektrického proudu. Samozřejmě jsou zde pro tyto případy k dispozici naftové agregáty, nicméně na ně je napojen pouze jeden ze sterilizátorů STERIVAP® HP a dvě myčky UNICLEAN PL. A ani taková situace není pro práci servisních techniků výhrou, protože i tato záložní varianta dodání elektřiny pro přístroje často selhává, nebo dokonce chybí doplněná nafta v agregátech. Právě kvůli těmto komplikacím, které si v běžných podmínkách moderních evropských velkoměst nedokážeme ani představit, zabralo odzkoušení dvou sterilizátorů STERIVAP® HP 6612-2ED, tří myček UNICLEAN PL II, oprava 3 ks stolních sterilizátorů Sterimat® PLUS, Unisteri® SL 336-1ED a testy malé myčky Uniclean SL dva dny a dvě noci.

Další zastávkou, kde se naši servisní technici museli vypořádat s nástrahami, které tato exotická destinaci skýtá, bylo město Wewak. Jedná se o střední městečko na severním pobřeží země a k turistům je mnohem vlídnější, než Goroka. I zde je však opatrnost na místě. Zde byla vybudována ve spolupráci se společností BLOCK nová polní nemocnice, která slouží jako náhrada za stávající prastarou budovu, kterou bylo zapotřebí nejprve zbourat a na jejím místě začít budovat novou. Proto byla vybudována dočasná nemocnice z lodních kontejnerů. Vzhledem ke svému charakteru zde bylo zapotřebí počítat se skromnější výbavou, kterou tvoří konkrétně jeden sterilizátor STERIVAP® HP a jedna myčka UNICLEAN SL. I zde se však naši pracovníci potýkali s výpadky proudu, které stejně jako v prvním případě by měly být pojištěny naftovými agregáty, nicméně i ty v době prací stávkovaly. I přes veškeré překážky se nakonec podařilo zdárně vše namontovat, odzkoušet a zaškolit obsluhující personál.

Často používaná věta „dodáváme naše výrobky do více než 100 světových zemí“ za sebou skrývá ovšem často velmi náročné logistické i personální postupy, které si opravdu běžný člověk dokáže jen těžko představit, pokud je sám neprožije. Jsme hrdí, že se nám celosvětově daří exportovat naše přístroje a udržovat špičkové služby a servis.


 

24. 06. 2020