Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

PITTCON 2023 ve Philadelphii tradičně s naší účastí

Koncem letošního března jsme se prostřednictvím naší dceřiné firmy BMT USA Ltd. tradičně účastnili největšího veletrhu laboratorní technicky pro americký kontinent – PITTCON 2023. Přes hlasy některých účastníků, že tento veletrh je čím dál menší, jsme si během tří veletržních dnů ověřili, že s relativně malými náklady na účast na PITTCONu se přítomnost stále bohatě vyplatí.

Potkali jsme se se stávajícími zástupci mnoha amerických, evropských i asijských zemí. Plánovanou schůzku jsme uskutečnili rovněž s naším novým silným australským partnerem. Během veletržních schůzek jsme upevnili vztahy s mnoha zástupci všech kontinentů. Zastoupení měli nejen menší dealeři z USA a překvapivě také koncoví zákazníci. Jejich návštěvy jsou navíc důležité pro obchodní oddělení BMT USA i naše, protože okamžitě získáváme přímou zpětnou vazbu a informace o jejich potřebách a závaznosti jejich zájmu. Dalšími zeměmi s velkou návštěvností byli mj. zástupci z Mexika, Kolumbie, Argentiny, ale i Panamy, Kostariky a Guatemaly.

Uspokojit zákazníky na stále náročnějších světových trzích není jednoduché. Mimo jazykových a celních bariér stále narážíme na různé technické překážky ve formě odlišných napěťových sítí nebo různých předpisů kvalifikačních dokumentů pro instalace našich přístrojů v nemocnicích nebo ve farmaceutických firmách. S asijskou konkurencí v patách a vytrvalou evropskou konkurencí se snažíme stále obhájit mírně rostoucí ceny našich produktů v obou nových řadách ECO/EVO a hlavně ustát výrazně delší dodací lhůty po zavedení nových produktů na přelomu roku 2017/2018.

Během veletrhu a i krátce po jeho skončení můžeme zhodnotit, že se opět podařilo upevnit si postavení jednoho s vedoucích výrobců teplotních techniky na světě s vysoce sofistikovanými výrobky. S velkým nasazením oddělení konstrukce a výroby se podařilo výrobu zjednodušit, tím částečně snížit nákladovost a konečně moci nabídnout našim partnerům a zákazníkům přijatelné dodací lhůty.

Pevně věříme, že letošní rok ukáže, že se snaha všech pracovníků BMT odrazí ve stabilních výsledcích prodejů oblíbených přístrojů na světových trzích.

 

 

17. 04. 2023