Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

PITTCON 2014 – příznivý vítr z Chicaga

Prodej teplotní techniky, stejně jako parní sterilizace na velmi konkurenčním trhu v USA je poměrně náročný proces. Vedle rozdílných technických parametrů (napětí, jednotky rozměrů atd.), standardů certifikace (UL a CSA oproti CE) vyžadují zákazníci perfektní a rychlý servis, komunikaci a bleskové dodávky. Obvyklá technická úroveň přístrojů má o něco nižší laťku a tedy i cenová úroveň je o něco nižší, tedy pro naše high-tech přístroje náročnější.

Za loňský rok jsme z Brna vyexportovali na pobočku v USA mnoho kusů teplotní techniky. Částečně na sklad, částečně přímo k zákazníkům. Letos jen za první dva měsíce vykázala pobočka prodej ve výši 80 % celého loňského prodeje.


Teplotní techniku pro nás v současné době prodává asi 30 subdistributorů v USA a v Kanadě.Pracovníci pobočky se pravidelně účastní výstav z oblasti laboratorní techniky. Jednou z tradičních je každoroční PITTCON. Ten se letos konal na začátku března v Chicagu, za opravdu ještě zimních podmínek a venkovních teplot pod bodem mrazu.

Stánek jsme letos rozšířili na dva moduly, ale i tak jsme měli stále plno. Středem pozornosti byl nový CLIMACELL EVO, kvůli němuž přijížděli staří i noví partneři z celých USA. Získali jsme kontakty na 25 nových distributorů v USA a jednoho v Kanadě v Ontariu. Zároveň zaujaly vystavené přístroje mnoho koncových zákazníků, pracovníků laboratoří a univerzit. Letošní, vpravdě zimní, veletrh přilákal kupodivu také spoustu zákazníků z Jižní Ameriky, letos zejména z Mexika. Tradičně dorazili také naši stálí distributoři z dálného východu – ze Singapuru, Koreje a dalších zemí.

Pro parní sterilizaci je těžištěm veletrh Interphex, který se koná v druhé půli března v New Yorku. Nicméně i tady v Chicagu se podařilo získat několik dobrých kontaktů.Díky sehranému a již zkušenému týmu i příznivému obchodnímu klimatu, očekáváme v letošním roce jak v parní sterilizaci, tak i v teplotní technice na trhu v USA určitě velmi zajímavé prodeje.

PITTCON 2014


14. 03. 2014