Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Parní sterilizátory pro laboratoře a farmacii v Indii a Bangladéši

V minulých letech se nám ale osvědčila na několika trzích spolupráce s partnery MMM Medcenter, kteří oceňují kvalitu našich inkubátorů a sušáren a současně znají velmi dobře lokální poměry v laboratořích a farmacii. Mezi úspěšné firmy prodávající současně teplotní techniku a parní sterilizaci patří například Revodix v Koreji nebo Alit v Číně. Stejný model jsme se proto rozhodli vyzkoušet i Indii a v Bangladéši.

V Indii nás v současné době v oblasti laboratoří a farmacie zastupuje společnost S. V. Scientific. Jedná se o dynamickou menší firmu s majiteli osobně zapojenými do prodeje. Od počátku spolupráce v loňském roce se nám podařilo prodat první přístroje UNISTERI® a STERIVAP®, rozpracovaných projektů je ale s ohledem na velikost indického trhu (Indie je druhou nejlidnatější a sedmou největší zemí světa) mnohem více a představují slibný potenciál pro další objednávky v následujícím období.

Pohledem na mapu zjistíme, že Bangladéš je Indií zcela obklopen. Přesto se od Indie významně liší. Místnímu jazyku rozumí jen menšinová část Indů z oblasti Kalkaty, 90 % populace se hlásí k islámu, téměř polovina lidí žije ve slumech a na první pohled je znát, že je Bangladéš chudší než sousední Indie. Ačkoli je Bangladéš poměrně malý (rozlohou ani ne 2x větší než Česká republika), se svými 156 miliony obyvatel je osmou nejlidnatější zemí světa a současně zemí s obrovskou hustotou zalidnění. O to více možná překvapí, že vedle tradičních odvětví rozvojových zemí jako jsou těžba nerostných surovin a zemědělství patří k nejvýznamnějším průmyslovým odvětvím produkce farmaceutických výrobků. Náš místní partner Sciencetech se proto řadí mezi naše nejúspěšnější prodejce teplotní techniky. Stejně jako v Indii jsme se v loňském roce dohodli na spolupráci v oblasti prodeje parní sterilizace do laboratoří a farmacie. První parní sterilizátory UNISTERI® byly prodány prestižním klientům Glaxo SmithKline a ACME Laboratories. Rozpracovaných projektů je ale mnoho a ještě v letošním roce očekáváme další objednávky sterilizátorů UNISTERI®.

Rozvoj spolupráce s distributory S. V. Scientific a Sciencetech jen dokládá rostoucí význam prodeje do laboratoří a farmaceutického průmyslu v rámci MMM Group.


11. 07. 2017