Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Ohlédnutí za konferencí "Centrální sterilizace IX"

15. 05. 2009

centralni_sterilizace_ohlednuti.jpg

Již devátý ročník tradiční mezinárodní odborné konference pod patronací několika společností mezi něž patří také BMT Medical Technology s.r.o. zahájil 12.5.2009 v ranních hodinách náměstek ministryně zdravotnictví a hlavní hygienik ČR MUDr. Michael Vít jako čestný host, který svým krátkým vystoupením povzbudil pracovníky centrálních sterilizací ČR a SR v jejich pracovní činnosti a vzdělávání se prostřednictvím špičkových odborníků nejen z řady nemocnic a orgánů státní správy, ale za vydatného přispění renomovaných společností, které tradiční seminář již několik let pořádají.

Odbornou konferenci pořádala Oblastní nemocnice Kolín, a.s. pod záštitou ředitele nemocnice Kolín MUDr. Petra Chudomela a ředitele Hygienické stanice hl.m. Prahy MUDr.Luďka Bajgara a České společnosti pro sterilizaci v Městském společenském domě v Kolíně.

V odborném programu se mohli posluchači seznámit nejen s chystanými změnami v legislativě, zejména vyhlášce MZ ČR č. 195/2005 Sb., ale také s odbornými prezentacemi BMT prostřednictvím Ing. Lenky Žďárské a Ing. Asteriose Anagnostoudise (stáhněte si přednášku ve formátu PDF - pdf.gif "Validace procesů" - prezentace). Odprezentovány byly také špičkové provozy ze sedmi pracovišť ČR na nichž se nachází naše sterilizační technika  jako UMG AV ČR, ON Kolín, FN Královské Vinohrady Praha, ZÚ Ostrava, MN Ostrava Fifejdy, Nemocnice Havlíčkův Brod a Nemocnice Tábor.

Účast na odborné konferenci byla ohodnocena příslušným počtem kreditních bodů pro nelékařské zdravotnické pracovníky po skončení konference na základě vydaného certifikátu.

Konference se zúčastnilo celkem 140 účastníků a jejím přínosem nebylo vzbudit jen zájem o naše výrobky, ale také o naše služby jako je poradenství při zavádění systému jakosti na pracovištích centrálních sterilizací a validace sterilizační techniky naší akreditovanou laboratoří.

Fotogalerie:

Arab_health

Arab_health

Arab_health

Ke stažení - prezentace "Validace procesů":

pdf.gif Validace procesů - prezentace