Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Nové sterilizátory BMT v Nemocnici s poliklinikou Havířov

7. 8. 2012

Největší investicí v letošním roce bylo v Nemocnici s poliklinikou Havířov zakoupení sterilizátorů pro oddělení centrální sterilizace. Došlo k výměně dvou velkokapacitních (600 l) parních sterilizátorů a jednoho formaldehydového sterilizátoru o objemu 110 l.

Byly tak nahrazeny přístroje, které sice vyhovovaly veškerým zákonným normám, nicméně souhrnná částka za servis těchto přístrojů vzhledem ke stáří a amortizaci přesahovala 300 tis. Kč v jednom roce.

92 % z pořizovací částky zaplatila EU, zbylou část pak ze svého rozpočtu Moravskoslezský kraj. Celý proces instalace byl značně náročný, neboť na chodu centrální sterilizace je závislá celá nemocnice a jako takovou ji v podstatě nejde odstavit. Z tohoto důvodu musela být sterilizace po dobu instalace přístrojů prováděna v nemocnici Třinec.

Dne 23. 5. 2012 se uskutečnilo slavnostní předání nově zrekonstruované centrální sterilizace s přístrojovou technikou (2x STERIVAP HP 6612-2 a 1x FORMOMAT PL 349-2) za účasti zástupců Moravskoslezského kraje, Města Havířova a dodavatele technologie firmy BMT Medical Technology s.r.o.

Fotogalerie: