Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Nemocnice Znojmo zahájila provoz nových pracovišť

Dne 26. 5. 2010 proběhlo slavnostní otevření nového pracoviště centrálních laboratoří, centrální sterilizace a transfúzního úseku hematologicko-transfúzního oddělení Nemocnice Znojmo za účasti hejtmana Jihomoravského kraje Mgr. Michala Haška, radního pro zdravotnictví MUDr. Oldřicha Ryšavého, ředitele Nemocnice Znojmo MUDr. Miroslava Kavky, MBA a dalších hostů.

První část II. etapy rekonstrukce a dostavby Nemocnice Znojmo byla zahájena v říjnu roku 2008 a dokončena v květnu 2010. Během této části rekonstrukce a dostavby byly vybudovány objekty pro laboratorní pracoviště (oddělení klinické biochemie, hematologicko-transfúzní oddělení, mikrobiologické oddělení), dále pro sterilizační centrum, administrativu hospodářsko technické správy, odborné ordinace, centrální odběrovou místnost a součástí rekonstrukce bylo vybudování nového přednáškového sálu.

Dokončení této etapy je dalším významným krokem v celkové rekonstrukci znojemské nemocnice. Celkové náklady na tuto etapu byly cca 470 mil. Kč, státní rozpočet se na financování podílel cca 350 mil. Kč a Jihomoravský kraj a Nemocnice Znojmo dohromady cca 120 mil. Kč. V projevu hejtmana Haška zaznělo jasné ANO pro pokračování rekonstrukce a zazněl jasný projev podpory rekonstrukce ze strany představitelů Jihomoravského kraje. Ředitel Nemocnice Znojmo Dr. Kavka v projevu poděkoval všem, kteří se na rekonstrukci podíleli a podílejí, zdůraznil význam znojemské nemocnice pro regionální zdravotnictví Jihomoravského kraje a do budoucna i pro příhraniční oblasti Dolního Rakouska.

Po úvodních projevech následovala vlastní prohlídka nových pracovišť včetně centrální sterilizace, kde se prezentovala naše společnost se svými přístroji a službami na kompletní dodávce vybavení centrální sterilizace „na klíč“ a vybavení nového pracoviště centrálních laboratoří ve výši cca 20 mil Kč. Na centrální sterilizaci jsou mimo jiné umístěny dva Sterivapy HP E 6612-2  a jeden Unisteri 336-2, vedle dvou plazmových sterilizátorů Sterrad 100 S , Sterrad NX 30 a  tří mycích automatů Miele G 7826.

Sdílet článek:

certifikace_nem_znojmo.jpg