Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Naše pobočka BMT USA je pevným pilířem v USA a Kanadě

Naše dceřiná společnost BMT USA, LLC představuje již mnoho let naši pevnou a velmi úspěšnou základnu na teritoriu USA a Kanady. Díky jejich výrobním, prodejním a servisním aktivitám jsme prodali do USA a Kanady již více než 300 ks parních sterilizátorů řady STERIVAP® a UNISTERI® a více než 200 ks tlakových komor pro parní sterilizátory, které vyrábíme dle individuálních požadavků zákazníků přímo v BMT USA ve městě Monroe, WA, vzdáleném cca 40 mil od hlavního města státu Washington, Seattlu. Velmi úspěšně se rozvíjí také prodej našich laboratorních sušáren a inkubátorů. Zvláště naše nové řady ECO a EVO oslovili za poslední dva roky mnoho špičkových zákazníků a úspěšně doplňují naši nabídku přístrojů na trhu.

Naši američtí kolegové jsou rovněž velmi kreativní a úspěšně rozvíjí své podnikání na trhu. Vedle parních sterilizátorů doplnili již před mnoha lety svůj sortiment o vyvíječe čisté a superčisté páry pro laboratoře a farmaceutický průmysl, které pracují již u více než 150 zákazníků. Zajímavou aplikací je i jejich použití pro ekologickou sterilizaci nerezových sudů na pivo před jejich opakovaným plněním již v několika amerických pivovarech. Vedle této aktivity se jim podařilo rozvinout také spolupráci se společností vyrábějící automaticky řízené systémy na zpracování masa.

Díky postupnému zvyšování počtu zaměstnanců i každoročně rostoucímu obratu je BMT USA již naší největší dceřinou společností. I v USA patří naše společnost mezi nejúspěšnější dodavatele na trhu. Již nyní máme zajištěny objednávky na téměř celou první polovinu roku 2022, což představuje významný prvek stability a úspěchu pro činnost BMT USA v příštím roce.

Nejvýznamnějším segmentem trhu v USA jsou pro nás dodávky pro speciální laboratoře, zvířetníky a farmaceutické společnosti, mezi kterými nechybí ani nejznámější světoví výrobci léčiv a očkovacích látek. Naším doposud nejdražším prodaným parním sterilizátorem byl kus za téměř 1 milion USD, vyrobený podle náročného zadání zákazníka. Zákazníci v USA mají specifické požadavky a tak vznikají často velmi zajímavé a unikátní konstrukce přístrojů, jako např. náš parní sterilizátor, který umožňuje realizovat v komoře klasickou parní sterilizaci, sterilizační proces ve směsi páry a sterilního vzduchu (air-Mix) i proces sterilizace přehřátou vodou s teplotou 121 °C. Tuto zajímavou a jedinečnou kombinaci si objednali již dva zákazníci.

Díky úzké spolupráci s BMT, aktivitě všech zaměstnanců BMT USA a úspěchům na americkém trhu se podařilo uzavřít i loňský rok s plánovaným pozitivním hospodářským výsledkem a i v roce 2022 očekáváme další úspěšný rozvoj BMT USA s množstvím nových zajímavých zakázek.

12. 01. 2022