Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Naše nové úspěchy na thajském trhu

Thajsko patří společně s Čínou a Jižní Koreou ke stabilním, dynamicky se rozvíjejícím trhům jihovýchodní Asie. Pro nás tyto tři země představují již mnoho let velmi významné obchodní partnery. Thajský trh nám v oblasti dodávek přístrojů pro laboratoře a farmaceutický průmysl přináší obchodní úspěchy již více než 15 let. Velmi zajímavý obchodní potenciál pro nás představuje poměrně vysoká koncentrace laboratoří a farmaceutických firem, také rostoucí kupní síla, cca 80 milionů obyvatel.

V současnosti je v Thajsku v provozu již cca 40 parních sterilizátorů STERIVAP® HPa UNISTERI® HP dodaných napřímo z BMT a několik set kusů sušáren a inkubátorů, včetně 3 ks přístrojů VENTICELL® IL, které na trh dodává naše dceřiná společnost MMM Medcenter. Oba naši místní obchodní zástupci mají již zkušené prodejní a servisní týmy a zajistili si i dostatek pozitivních referencí pro významné postavení na trhu.

Po cca 3 letech stagnace se thajská ekonomika koncem roku 2017 opět vrátila k růstu a toho jsme se rozhodli využít pro naše další prodejní úspěchy. Po realizovaném 4 denním školení pro obchodní partnery v Bangkoku začátkem roku 2018, zaměřeném na teplotní techniku, jsme již v průběhu prvního pololetí roku 2018 společně s našimi dealery absolvovali celou řadu jednání s vedoucími laboratoří a majiteli farmaceutických společností v Bangkoku i okolí. Podařilo se nám získat pozvání k účasti na výběrových řízeních pro jejich nové projekty.

Kolem poloviny roku 2018 bylo rozhodnuto o prvním ze sedmi sledovaných projektů. Zakázku jsme vyhráli a podařilo se nám získat objednávku na další nový UNISTERI® HP 559. V průběhu podzimu bylo rozhodnuto dalších 5 projektů a všechny tyto projekty jsme vyhráli. Celkem jsme získali objednávky na 6 ks sterilizátorů STERIVAP®, 2 ks UNISTERI® a 1 ks VENTICELL® IL 404 Easy. První dva sterilizátory již byly odeslány k zákazníkům do Thajska, výroba ostatních právě probíhá a v následujících týdnech budou následovat přejímky FAT a jejich expedice.

Jednou z našich velkých a pozitivních referencí je farmaceutická společnost GPO v Bangkoku, která u nás již v průběhu minulých let nakoupila celkem 12 parních sterilizátorů. Posledních pět z nich je umístěno v nových, moderních, výrobních prostorách společnosti.

Thajský trh je velmi náročný a silně konkurenční. Jsme rádi, že nejen thajští manažeři a majitelé společností, ale i dvě japonské společnosti se rozhodli při modernizaci svých výrobních továren v Thajsku nakoupit naše parní sterilizátory. Toto ocenění kvality našich výrobků těší o to více, že jsme uspěli proti konkurenci z Itálie, Číny, Švýcarska, Švédska i USA.
12. 03. 2019