Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Náš další skvělý rok na čínském trhu

Čína je i díky svému počtu obyvatel v současnosti bezesporu největším trhem světa a je lídrem celé jihovýchodní Asie. Její dynamika ekonomického rozvoje je stále ve srovnání s ostatními zeměmi ohromující.

Její dynamika ekonomického rozvoje je stále ve srovnání s ostatními zeměmi ohromující. Města i život v Číně se mění přímo před očima. Kdo jiný dokáže například za jediný rok postavit cca 3 000 km nové vysokorychlostní železnice? U nás v Česku jsme si zvykli být vděční i jen za 20 km nové dálnice. Čína se stává světovou velmocí a mnozí výrobci již dávno začali postupně přecházet od nákupu levného a nekvalitního vybavení ke kvalitním špičkovým zařízením z dovozu.

Na tento budoucí trend a postupný růst kupní síly na čínském trhu jsme se zaměřili již před cca 20 lety, kdy jsme zahájili spolupráci s partnerskou firmou ALIT, kterou jsme zodpovědně a aktivně rozvíjeli, a která trvá dodnes. Právě dlouhodobé přátelství a partnerství je v Číně jedinou zárukou budoucích úspěchů. V době zahájení naší spolupráce měla tato společnost jen několik zaměstnanců. Nyní je to moderně řízená společnost s více než 120 zaměstnanci, vlastními pobočkami ve všech pro nás významných průmyslových oblastech Číny, vlastní výrobou speciálního laboratorního zařízení na počítání buněk a vyspělým a vyškoleným servisem, který je schopen sám zajišťovat nejen montáže a servis, ale i validace našich parních sterilizátorů.

Díky velmi přátelské, hluboké a efektivní spolupráci nám jejich podněty a nápady získané na obrovském čínském trhu při provozu a servisu našich přístrojů pomohly celou řadu z nich i vylepšit popř. zvýšit jejich kvalitu a spolehlivost našich výrobků na trzích, kterým předchází dlouhý a náročný transport.

Export do Číny je rozdělen skoro na poloviny mezi teplotní techniku a parní sterilizaci. V teplotní technice, jejíž prodej na čínském trhu zajišťuje naše dceřiná společnost MMM Medcenter, se nám postupně podařilo vybudovat pevnou pozici na trhu a image špičkového světového výrobce a díky parametrům a kvalitě našich přístrojů zde prodáváme ve velkých množstvích především naše nejdražší a nejlépe vybavené přístroje řady Climacell® a Friocell® v provedení ECO i EVO.

V oblasti parních sterilizátorů je lídrem již mnoho let řada Sterivap®. Jen v roce 2019 jsme jich do Číny dodali více než 30 ks. Nejoblíbenějším modelem pro středně velké farmaceutické společnosti a speciální laboratoře je model Sterivap® HP IL. Pro náročné a špičkové zákazníky jsme v minulých letech dodali také parní sterilizátory vyrobené v MMM i v BMT USA.

Naše aktivní a úspěšná spolupráce dále pokračuje a na letošní rok už máme opět nové objednávky na přístroje teplotní techniky i parní sterilizátory pro farmaceutický průmysl. Po jednáních s vedením společnosti našeho čínského partnera, analýze připravovaných projektů a po úspěšném školení více než 20 prodejců firmy Alit z celé Číny v lednu 2020 v Shanghaji věříme, že letošní rok bude pro naši spolupráci i dodávky přístrojů opět velmi úspěšný.

30. 01. 2020