Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

MEDICA 2007: Veletrh ovlivněný stávkou

12. 12. 2007

Medica_2007_upoutavka.jpg

Ve dnech 14.-17. listopadu 2007 se uskutečnil 39. ročník mezinárodního veletrhu zdravotnické techniky MEDICA 2007. V letošním roce se veletrhu zúčastnilo přes 4,300 vystavovatelů a jejich expozice přilákaly do veletržních hal města Düsseldorfu téměř 137,000 návštěvníků z více než 100 zemí. Podíl zahraničních návštěvníků byl přibližně 40%.

Ve srovnání s loňským rokem počet návštěvníků mírně poklesl, i přesto je možné považovat veletrh za úspěšný. Hlavním důvodem sníženého zájmu byla bezesporu stávka železničářů v Německu, která odlákala jak mnoho německých zájemců o zdravotnickou techniku, kteří upřednostňují pro dopravu železnici, tak velký počet zahraničních návštěvníků, kteří by museli alternativně řešit způsob dopravy na veletrh ze svých mnohdy vzdálených ubytovacích zařízení.

Veletrh potvrdil trend rostoucího významu služeb a pronikání informační techniky do zdravotnictví. MMM Group v tomto ohledu nezůstala pozadu. Letošní expozice více zdůraznila představy spojené s poskytováním profesionálních služeb našim klientům. „Visions“ byly zároveň hlavním mottem celé expozice. Blíže byly prezentovány služby v oblasti servisu a validací a dále byla představena připravovaná nová verze softwaru firmy IBH pro sledování procesu sterilizace ve zdravotnických zařízeních. Jednotlivé prvky nové verze softwaru budou k dispozici v průběhu roku 2008 a svým zákazníkům přinesou zjednodušení ovládání a snížení pořizovacích nákladů při současném zachování všech užitných vlastností aplikace. V oblasti přístrojové techniky byly prezentovány dnes již známé a úspěšné modely sterilizátorů Formomat, Selectomat PL, Sterivap HP E v provedení Selectomat SL a stolní sterilizátory Sterident a Sterimat.

Vzhledem k tomu, že síť dealerů MMM Group je již ve všech významných teritoriích stabilizovaná, byl veletrh důležitý především pro setkání se zástupci současných zastoupení. Jednání s obchodními partnery potvrdila přínos nových řad sterilizátorů Selectomat PL, Selectomat SL, Sterivap HP E, Sterivap HP a Sterivap HP IL k udržení se na špici v oblasti parní sterilizace ve světě. Unikátní vlastnosti těchto sterilizátorů se projevili jak na zvýšeném zájmu zákazníků o naše přístroje, tak na zvýšené aktivitě našich obchodních partnerů a na jejich rostoucím prodeji. Letošní účast na veletrhu se tak zapíše historicky mezi nejúspěšnější z hlediska počtu obdržených objednávek v průběhu veletrhu.