Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Lonza Biotec sterilizuje roztoky ve sterilizátoru řady STERIVAP HP

24. 9. 2012

BMT se podařilo prosadit se svým spektrem výrobků u nového významného partnera. V těchto dnech jsme úspěšně předali do užívání velký parní sterilizátor řady STERIVAP HP pro sterilizaci roztoků. LONZA BIOTEC s.r.o. je součástí skupiny Lonza, která patří k největším světovým dodavatelům do farmaceutického průmyslu, zdravotnictví a biotechnologií. V roce 2011 činil její obrat 2,69 mld. švýcarských franků.

LONZA BIOTEC s.r.o. se sídlem v Kouřimi (40 km východně od Prahy) se specializuje na výrobu aktivních farmaceutických substancí (API), meziproduktů pro výrobu API, potravinových doplňků a aktivních složek kosmetických výrobků.

V kouřimské Lonze funguje také výzkumné a vývojové centrum, které se zabývá převáděním procesů do průmyslové výroby a jejich neustálým zlepšováním prostřednictvím inovativního, konkurenceschopného a technicky uskutečnitelného řešení. V současné době Lonza zaměstnává 384 lidí a patří tak k nejvýznamnějším zaměstnavatelům ve Středočeském kraji. Výroba v Lonze Biotec Kouřim je plně automatizovaná, probíhá v režimu správné výrobní praxe (cGMP), biotechnologickou cestou, tzn. za přítomnosti živých mikroorganismů. Disponuje bioreaktory o objemu 15 m3, 50 m3 a 75 m3.

Celkový objem všech bioreaktorů tvoří 475 m3.Téměř veškerou produkci exportují na světové trhy - do zemí EU, do Švýcarska, USA, Japonska. Závod v Kouřimi je na vysoce vyspělé technické úrovni a je opakovaně certifikován a registrován u řady významných českých i světových institucí (systém řízení podniku podle ISO 9001:2008, český Státní úřad pro kontrolu léčiv SÚKL a americký Úřad pro kontrolu léčiv - FDA) a pod. Lonza Biotec získala mimo jiné také investiční pobídky na projekt rozšíření výroby a na provoz nového výzkumného a vývojového centra, které vzniklo v roce 2006, kde se 30 vědců a laboratorních techniků zabývá aplikovaným výzkumem, vývojem a optimalizací fermentačních, izolačních a purifikačních procesů.