Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Interphex 2016 - zájem o naše přístroje v USA pokračuje

Po úspěšném roce 2015 pro naši dceřinou společnost BMT USA, kdy se nám mimo jiné podařilo dále výrazně zvýšit počet prodaných přístrojů do USA a Kanady a získat nové významné reference, zájem o naše přístroje neutichá ani v letošním roce. Loni bylo celkově prodáno již více než 200 parních sterilizátorů vyrobených v Brně nebo u BMT USA v Monroe, WA a několik set sušáren a inkubátorů.

V březnu konaná výstava Pittcon v Atlantě potvrdila trvalý růst zájmu zákazníků z oblasti laboratoří o naše sušárny a inkubátory a proto jsme s napětím očekávali i reakci zákazníků na výstavě Interphex v New Yorku, která je největší výstavou v USA pro oblast farmaceutického průmyslu a speciálních náročných laboratorních aplikací.

Letošní výstava se konala 26.–28. dubna již tradičně ve výstavním komplexu Jacob Jarvis Center, a proti loňskému roku se výstavní plocha zvětšila asi o 10 %.

Na stánku BMT USA jsme opět představili FRIOCELL® EVO 222 s osvětlenou policí, VENTICELL® 22 a nové grafické velkoplošné panely s přehledem našich novinek. Centrální místo na panelu zaujal nový typ parního sterilizátoru vyrobeného v BMT USA, Combi-Pro, který v tlakové komoře vyrobené v Brně unikátně kombinuje v jednom sterilizátoru možnost volby kterékoliv ze tří obvyklých metod parní sterilizace - směsí syté páry, směsí tlakového vzduchu a syté páry za pomoci výkonného ventilátoru v komoře (Steam-Air-Mix) i přehřátou vodou při teplotě 121 °C. Tímto přístrojem zákazník získává například možnost v laboratorních podmínkách optimálně otestovat nové výrobky a preparáty, porovnat dosažené výsledky při různých metodách sterilizace a připravit tak ideální sterilizační program pro jejich následnou sériovou výrobu. První takový přístroj byl již dodán k zákazníkovi a další dva projekty jsou v současnosti v jednání.

Bylo příjemné se rovněž setkat např. s pracovníky firmy Pfizer, kteří nešetřili chválou na námi dodaný parní sterilizátor a označili ho za nejspolehlivější přístroj na jejich výrobní lince.

Na výstavě jsme měli opět možnost se setkat vedle našich stávajících i potenciálních zákazníků i s našimi dealery z jednotlivých oblastí USA a Kanady. Na jeden den nás přijel podpořit i pan Benedikt Koller, vedoucí exportu MMM GmbH.

Počet hostů a úroveň jednání o připravovaných zakázkách nás nezklamali ani na této výstavě. Ředitel BMT USA, pan Scott Noteboom i jeho kolegové byli spokojení. Pozitivně k tomu jistě opět přispěly i naše již tradiční a do daleka příjemně vonící čokoládové „Cookies“ pro naše hosty. Mimo zákazníků z USA a Kanady nás navštívili také zajímaví dealeři z Jižní Koreje, Mexika, Puerto Rica a Argentiny.


Interphex


25. 05. 2016