Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Fakultní nemocnice Hradec Králové

06. 09. 2010

Náleží k největším zdravotnickým zařízením nejen ve východních Čechách, ale i v České republice. Na 23 klinikách s více než 1500 lůžky je ročně hospitalizováno přes 40 tisíc pacientů, z nichž kolem 40% je operováno. Ambulantně je ošetřeno okolo půl milionu pacientů a pracuje zde přes 4000 zaměstnanců. Jsou zde prováděny nejsložitější chirurgické výkony a používanými technologiemi v oblasti diagnostiky, léčby i léčebnými výsledky snese FN Hradec Králové srovnání s obdobnými nemocnicemi v Evropě.

 

foto.jpg

 

V žebříčku 100 nejvýznamnějších firem České republiky, vyhlašovaném od roku 1999 každoročně firmou Czech Top 100, a.s., a zveřejňovaném mimo jiné v deníku Hospodářské noviny, se Fakultní nemocnice Hradec Králové za rok 2009 umístila na 99. místě. Pořadí je stanoveno podle velikosti obratu zúčastněných firem.

 

V roce 2009 Fakultní nemocnice Hradec Králové obsadila v hodnocení  fakultních nemocnic v ČR  prestižní 1. místo.

 

Oddělení centrálních sálů a centrální sterilizace zajišťuje operační provoz kardiochirurgické, chirurgické a urologické kliniky. Pracoviště je vybaveno moderní technologií a ročně je provedeno průměrně 6000 středních a velkých operací. Oddělení centrální sterilizace poskytuje služby celé fakultní nemocnici. Pracoviště bylo rekonstruováno v roce 2004 a je vybaveno novou technologií od BMT pro parní, chemickou a plazmovou sterilizaci. Za rok se zde ošetřuje a sterilizuje průměrně 700 000 ks nástrojů a pomůcek. Na obou pracovištích se průběžně monitoruje kvalita prostředí, dodržování legislativních norem a pracovní výsledky.

 

Od července roku 2010 začala  montáž přístrojové techniky BMT v celkové výši cca 7 mil Kč na několika zmodernizovaných pracovištích FN Hradec Králové a to na oddělení dětském, neurochirurgickém, stomatologickém a prádelně. Na pracovišti sterilizace prádla nahrazujeme naši konkurenci GETINGE po více než 10 letech naší přístrojovou technikou a to dvěma STERIVAPy 9612 -2 FDD FDT. Na nově vybudovaném pracovišti stomatologie byl zprovozněn parní sterilizátor STERIVAP 636-1 ED a na neurochirurgii STERIVAP 666-2 ED. Na dětském oddělení byly dodány pro přípravu kojeneckých lahví 2 kusy STERICELLů 404.

 

V současné době je tedy  většina sterilizačních pracovišť ve  FN Hradec Králové vybavena parními sterilizátory BMT a to včetně dvou významných pracovišť centrální sterilizace a sterilizace prádla. Tím bylo zvršeno několikaleté úsilí o získání dominantního postavení v jedné z největších nemocnic v ČR.

 

Sdílet článek:

Fotogalerie:

Fakultní nemocnice Hradec Králové

Fakultní nemocnice Hradec Králové

Fakultní nemocnice Hradec Králové

Fakultní nemocnice Hradec Králové

Fakultní nemocnice Hradec Králové

Fakultní nemocnice Hradec Králové

Fakultní nemocnice Hradec Králové