Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Dceřiná pobočka BMT-USA pokračuje v úspěšném rozvoji společnosti

21. 11. 2012

Naše nejmladší dceřiná společnost BMT-USA se na jaře letošního roku přestěhovala do nových výrobních, skladových a kancelářských prostor, což nám umožnilo vedle obchodní a servisní činnosti zahájit i naši vlastní konečnou montáž velkoobjemových parních sterilizátorů a jejich testování za účasti zákazníků.


První takto realizované zakázky pro špičkové zákazníky, jakými jsou farmaceutické firmy Pfizer a Baxter, v letních měsících zcela jednoznačně kladně potvrdily naše předpoklady a zahájili novou etapu rozvoje naší společnosti na americkém trhu.


V létě a na podzim byla realizována montáž a zkoušky dalších čtyři kusy velkoobjemových parních sterilizátorů, tentokrát pro neméně známou, ovšem významnou farmaceutickou společnost Boehringer Ingelheim, jejíž zástupci po ukončení předávacích testů rovněž nešetřili chválou. Jasně se tak potvrzuje špičková kvalita našich autoklávů, které v náročné konkurenci spolehlivě splňují všechna očekávání a požadavky špičkových klientů.


V následujícím období prosince až února 2013 budou, mimo jiné, následovat i tři velkoobjemové sterilizátory pro projekt MUHC v kanadském Montrealu, pro který jsme v letošním roce odeslali již 19 kusů laboratorních sterilizátorů STERIVAP HP IL. Tento projekt se tak řadí k doposud největším zakázkám na území USA a Kanady.


V současnosti tvoří tým BMT-USA již 15 zaměstnanců, kteří zajišťují veškeré obchodní, servisní i výrobní aktivity. Velmi dobře se rozvíjí i výroba a dodávky vyvíječů superčisté páry pro potřeby farmaceutických společností a specializovaných laboratoří. Bylo prodáno již více než 10 kusů těchto přístrojů a jejich hodnocení ze strany zákazníků je řadí, stejně jako naše parní sterilizátory, mezi špičkové výrobky ve svém oboru v USA.


Tento speciální vyvíječ páry jsme dodali například v srpnu letošního roku společně s přístrojem Vakulab PL i pro náš projekt modernizace závodu farmaceutické společnosti Novo-Nordisk v Číně.

Postupně se na teritoriu USA rozvíjí i prodej teplotní techniky a dá se očekávat, že rok 2013 bude i v této produktové oblasti znamenat výrazné pozitivní změny v rozšířenosti výrobků a v počtu spokojených uživatelů.


Aktuálně končící rok 2012 bude pravděpodobně doposud nejúspěšnějším rokem pro BMT-USA. Navíc obrovský tržní potenciál USA a Kanady představuje mnoho dalších možností pro růst prodeje, servisu a naší image na trhu i do budoucnosti.