Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Další úspěšný rok BMT USA

Naše dceřiná společnost BMT USA, LLC představuje již mnoho let naši velmi úspěšnou základnu na teritoriu USA a Kanady. Díky jejich výrobním, prodejním a servisním aktivitám jsme jen od roku 2014 prodali do USA a Kanady stovky ks parních sterilizátorů řady STERIVAP a UNISTERI a několik desítek komor a mechanicky kompletních základů parních sterilizátorů, pro dokončení montáže v Monroe dle požadavků místních zákazníků.

Naši američtí kolegové jsou rovněž velmi kreativní a úspěšně rozvíjí své podnikání na trhu. Vedle parních sterilizátorů doplnili již před mnoha lety svůj sortiment o vyvíječe čisté a superčisté páry pro laboratoře a farmaceutický průmysl, které pracují již u stovek zákazníků. Zajímavou a trvale žádanou aplikací vyvíječů páry je i jejich použití pro ekologickou sterilizaci nerezových sudů na pivo před jejich opakovaným plněním v mnoha amerických pivovarech. Vedle této aktivity se podařilo rozvinout také spolupráci se společností vyrábějící automaticky řízené systémy na porcování masa pomocí vodního paprsku, pro kterou jsme jen za poslední tři roky dodali zboží za více než 3 500 000 USD. Jedná se zařízení rozměrově i technologicky podobné parnímu sterilizátoru, vyráběné z nerezové oceli a vybavené robotickým automatickým systémem pro vyřezávání masa zadaných tvarů a rozměrů a odstraňování odřezků a zbytků.

V USA patří naše společnost mezi nejúspěšnější dodavatele na trhu, a i díky tomu máme již nyní první objednávky i na rok 2024, což představuje významný prvek stability a úspěchu pro činnost BMT USA.

Naším nejvýznamnějším segmentem trhu jsou dodávky pro špičkové a nejznámější farmaceutické společnosti nejen v USA, ale i v Kanadě a Číně. V letošním roce se naše prodejní teritorium rozšíří i o Austrálii a dodávky do dalších zemí se připravují. Stejně zajímavé, špičkové a známé zákazníky v USA a Kanadě jsme již získali i pro stovky našich teplotních skříní pro laboratoře i průmysl.

Hezkým příkladem naší těsné a aktivní spolupráce jsou zakázky, pro které dodáváme dle požadavků BMT USA „mechanicky kompletní“ balík dílů na bázi Sterivapu HP IL (komora, rám, vyvíječ,… apod.) a v BMT USA z něho zkompletují unikátní sterilizátor dle požadavku náročných zákazníků. Na fotografiích je takový příklad parního sterilizátoru se super čistým vyvíječem páry sestaveného na bázi základu Sterivapu HP IL 9612-2, s prodejní cenou téměř půl milionu USD.

 

22. 9. 2023