Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Další úspěšný projekt s podporou MPO ČR

23. 09. 2010

MPOV oblasti podpůrných programů Ministerstva průmyslu a obchodu naše společnost využila  další možnost čerpání finančních dotací a podařilo se ji v těchto dnech ukončit projekt IMPULS „ Výzkum a vývoj parního sterilizátoru pro laboratoře a farmacii.“ Závěrečná oponentura za účasti zástupců Ministerstva průmyslu a obchodu potvrdila výsledky projektu a smysluplnost přidělené dotace více než 2 miliony Kč. Oponentní komise ohodnotila projekt výrokem: „Vynikající výsledky s mezinárodním uplatněním.“

V rámci projektu byla řešena celá řada volitelných doplňků k naší řadě parních sterilizátorů STERIVAP HP IL, které jsou požadovány v oborech laboratorní a farmaceutické techniky. Například mezi již úspěšně zvládnuté doplňky patří jistě vybavení automatiky přístroje paměťovou kartou o kapacitě 4 GB, která řeší problém záznamu provozních dat sterilizátoru po celou dobu jeho životnosti. Je dokončena technická příprava pro výrobní zakázku jejíž originalitou je zajištění dezinfekce obsahu sterilizační komory parami peroxidu vodíku H2O2.

Díky i úspěšnému dokončení projektu se nám otevírají nové a nové segmenty trhu ve farmacii a v laboratořích s vyšší bezpečností provozu. Dokážeme plnit požadavky předpisů GMP na vybavení sterilizátorů a jejich dokumentaci pro následnou validaci provozů. Vítězíme v soutěžích s předními světovými konkurenty. Práce na rozvoji tohoto oboru bude dále pokračovat.

 

Sdílet článek: