Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Centrální sterilizace v Nemocnici Nové Město na Moravě

Centrální sterilizace v novoměstské nemocnici se v letošním roce proměnila ve staveniště. Po dvaceti letech došlo ke kompletní výměně přístrojové techniky, která byla v říjnu letošního roku uvedena do provozu. Spolu s nákupem tří velkých parních sterilizátorů, dvou velkých mycích a dezinfekčních přístrojů a plazmového sterilizátoru z evropských dotací, byla také provedená rozsáhlá sanace stávajících podlah tohoto oddělení o celkové výměře 216 m2.Stavební práce trvaly několik měsíců. Po celou dobu Centrální sterilizace fungovala bez výpadku a to v provizorních prostorách, které se vybudovaly za přispění našeho servisního oddělení ze stávajících přístrojů.

Jak to na takové centrální sterilizaci vlastně funguje? Celý proces sterilizace trvá minimálně tři a půl hodiny. „První dekontaminaci nástrojů provedou kolegové na sálech, my tady pak sety přebereme, nástroje nejdřív předmyjeme. Mycí cyklus trvá asi hodinu a dvacet minut. Pak sestřička každý nástroj vezme do ruky, zkontroluje a sadu zkompletuje. To může trvat až dvacet minut a teprve pak jdou nástroje do sterilizátoru. Tam je cyklus dlouhý taky hodinu a půl,“ ve zkratce popisuje práci na oddělení Centrální sterilizace vrchní sestra Irena Svobodová.

Jen pro představu, za loňský rok na oddělení Centrální sterilizace sterilizovali 134 228 předmětů. Celých 80 % objemu práce oddělení je určeno pro operační sály. Za loňský rok dvanáct pracovníků vysterilizovalo 15 tisíc operačních souprav, které mohou čítat až 140 jednotlivých nástrojů například při velké operaci trupu.

S touto nemocnicí nás spojuje hned několik prvenství. Jde o první pracoviště Centrální sterilizace dodávané BMT tzv. „na Klíč“. Kdy se jedná nejen o realizaci dodávky veškeré přístrojové techniky, ale také veškerého mobiliáře do mycích, setovacích místností, ale také kompletní vybavení kanceláří, kuchyně včetně spotřebičů a veškerého zázemí pro personál. Poprvé došlo také ke spolupráci BMT s nemocnicí na odborné téma Centrální sterilizace a začali jsme tak pořádat dnes již tradiční Mezinárodní kongres Vysočina v Novém Městě na Moravě, jehož další XVI. ročník se bude konat 2-3. 4. 2019.

Věřme, že nově vybavená Centrální sterilizace v Nemocnici Nové Město na Moravě nám bude opět dělat dlouhá léta dobrou reklamu.13. 12. 2018