Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Brazilský veletrh Hospitalar opět s naší účastí

30. 5. 2011

I letos se naše firma účastnila významného veletrhu Hospitalar 2011 v Jižní Americe - v Sao Paulu, který se konal ve dnech 24.–27. května 2011. Dle očekávaní i letos tento největší veletrh v Jižní Americe navštívilo velké množství návštěvníků z celého světa. Hospitalar je nekompletnější veletrh specializovaný na zdravotnický sektor pro Brazílii a celou Latinskou Ameriku.

Dle statistik se tohoto veletrhu zúčastnilo v tomto roce 1 250 mezinárodních vystavovatelů z 54 zemí a více než 90 000 profesionálních návštěvníků z celého světa. To dokazuje velký rozvoj v této oblasti a hledání nových technologií. Na náš stánek zavítali tradičně skoro všichni partneři z Jižní Ameriky a naši zákazníci. Všem byly na demo panelu Sterivapu HP předvedeny hlavní funkce a výhody našich parních sterilizátorů. Bohužel se nám ještě stále nepodařilo získat registraci ANVISA, která by nám umožnila prodávat přístroje do zdravotnictví na brazilský trh. Je to obdoba FDA pro USA. Právě v brazilských nemocnicích vidíme obrovský prostor pro BMT. Brazílie se rychle rozvíjí a má dostatek finančních prostředků, proto bychom na tomto velkém trhu neměli chybět.

Ale dostat se na brazilský trh není jednoduché. V Brazílii je trh již zastoupen místními výrobci parních sterilizátorů a konkurenty. Tyto firmy tlačí cenu velice dolů a samozřejmě nabízí velmi nekvalitní přístroje, které nesplňují řadu standardů, ale to zatím Brazílie nemá řádně ošetřeno. Další svízel spočívá v tom, že tato země má velkou ochranu domácího trhu – tzn. velká importní cla, která zvyšují cenu našich přístrojů až o 100 %. V současnosti dokonce vyšel nový zákon, který stanovuje prioritu domácích výrobců ve veřejných tendrech. Dostat se do brazilských nemocnic nebude jednoduché. V současné době pracujeme také na několika nadějných projektech pro laboratoře.

Brazilský veletrh Hospitalar opět s naší účastí