Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

ARAB HEALTH 2022 – po roční přestávce opět s naší účastí

Po roční přestávce způsobené Covidem jsme se po 2 letech zúčastnili mezinárodního zdravotnického veletrhu ARAB HEALTH, který se konal jako obvykle v Dubaji ve dnech 24.–27. 1. 2022.

Z důvodu celosvětové pandemie byl veletrh v roce 2021 přesunutý mimořádně do měsíce června, což se ale vzhledem k restrikcím v cestování a příliš teplému počasí v Dubaji v daném termínu neukázalo jako krok správným směrem. Podle vyjádření zúčastněných byla účast na tomto ročníku velmi slabá. Podobně v roce 2021 dopadl i veletrh Medica v německém Düsseldorfu, který se sice konal v předpokládaném termínu, ale v období nadcházející zimy, a tedy i sílící pandemie a zvýšených restriktivních opatření. Nad úspěchem lednového veletrhu Arab Health tak visel velký otazník podpořený navíc tím, že na sklonku roku se objevila nová varianta viru (Omikron), jejíž vlastnosti a dopad na další vývoj pandemie v té době ještě nebyly známé.

Mnoho firem se tak na poslední chvíli rozhodlo svoji účast na Arab Health 2022 zrušit. Z našich nejvýznamnějších konkurentů se na Arab Health nakonec neobjevily například firmy Getinge a Steris. I naše MMM Group vážně zvažovala svoji účast. Abychom si ponechali možnost zrušení účasti do poslední chvíle, rozhodli jsme se tentokrát nevystavovat žádné přístroje, ale spolehli jsme se na prezentaci pomocí fotopanelů a videí prezentovaných na velkoplošných obrazovkách, doplněných o tradiční prospekty a propagační materiály. Toto rozhodnutí se nakonec ukázalo jako efektivní, stánek působil moderně, vzdušně a ze strany našich návštěvníků byl pozitivně hodnocený.

Účast na veletrhu se nakonec ukázala jako velmi prospěšná. Návštěvnost na našem stánku byla srovnatelná s účastí v roce 2020, možná dokonce i vyšší. To bylo pravděpodobně způsobeno tím, že v posledních 2 letech byl vlivem restrikcí v cestování silně omezený osobní kontakt mezi obchodními partnery a tento veletrh poskytl ideální příležitost pro osobní setkání s mnoha partnery během pár dní. Setkání podpořily bezesporu i neúspěšné zdravotnické veletrhy v roce 2021. A protože zprávy ohledně nebezpečnosti Omikronu i cestovní restrikce na Blízkém východě byly pozitivní, úspěchu Arab Health 2022 nestálo nic v cestě.

Jako obvykle našemu stánku dominovaly návštěvy ze Saudské Arábie. Ačkoli počet návštěvníků se nedal srovnat s obdobím před několika lety, kdy náš obchodní partner Attieh Medico aktivně zval na návštěvu Dubaje více než stovku svých zákazníků, i tak byl partnery ze Saudské Arábie téměř neustále obsazený alespoň jeden jednací stůl. Společnost GESCA z Egypta navázala na úspěšný prodej v roce 2021 návštěvou samostatných delegací z egyptského Ministerstva zdravotnictví na našem stánku. Jednání se týkala především další spolupráce a očekávaných objednávek.

Z našich tradičních partnerů se na veletrhu objevily firmy z Indie, Tuniska, Uzbekistánu, Pákistánu či Litvy. Překvapivé bylo setkání s partnerem ze Sýrie, se kterým jsme se kvůli válce v Sýrii neviděli přibližně 8 let. Další jednání vedli naši kolegové z MMM GmbH, kteří měli plné ruce práce s návštěvami ze Spojených Arabských Emirátů a z okolních zemí – z Kuvajtu, Ománu, Kataru, Súdánu, Jordánska, Libanonu, Palestiny, či Alžírska, ale i ze vzdálenějších teritorií Afriky a Asie. Velmi překvapivé bylo setkání s partnerem MMM ze Srbska.

Na veletrhu se podařilo navázat i několik nových potenciálních partnerství. Jako nejhodnotnější se aktuálně jeví spolupráce se společností z Austrálie, zajímavé bylo i jednání se společností z Egypta v oblasti farmacie. Úspěch veletrhu tak potvrdil, že z pohledu MMM Group se jedná o nejvýznamnější výstavu zdravotnických prostředků na světě s celosvětovou působností. V příštím roce bychom se proto měli výstavy opět zúčastnit.

15. 02. 2022