Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

ARAB HEALTH 2017

Letošní 42. ročník mezinárodního zdravotnického veletrhu ARAB HEALTH 2017 se konal ve veletržním centru v Dubaji ve dnech 30. 1.–2. 2. 2017. Stánek MMM Group byl jako již obvykle umístěn v hale č. 3, která je tradičním centrem celého veletrhu. Výstavní plocha se nicméně neustále rozšiřuje a vzdálenosti mezi expozicemi se neustále zvětšují. A tak například společný stánek českých vystavovatelů se nacházel přibližně 20 minut chůze od hlavního vchodu v jedné z nejodlehlejších hal.


Veletrh se těšil tradiční vysoké návštěvnosti distributorů a zástupců nemocnic z arabských zemí Blízkého východu. Vedle nich se na veletrhu objevilo nebývale velké množství návštěvníků z Indie, návštěvnost ze zemí severní Afriky a z rusky hovořících teritorií Asie a Evropy byla srovnatelná s předchozími lety. Pocitově jsme zaznamenali méně návštěvníků ze střední části Afriky.


Prodej do zemí na Blízkém východě je stále ovlivněn ekonomickou krizí v Saudské Arábii. Ta je způsobena vleklou válkou s Jemenem, imigrací a politickými vlivy souvisejícími s působením tzv. Islámského státu a především nízkou cenou ropy na světových trzích, která dramaticky snižuje příjmy do státního rozpočtu Saudské Arábie. Omezení investic se projevuje významně i na zakázkách pro MMM Group. I přesto na stánku MMM Group návštěvníci ze Saudské Arábie převládali a jejich zájem o naše sterilizátory a mycí automaty potvrdil, že je nezbytné se tohoto druhého největšího světového veletrhu i nadále účastnit.


Expozice MMM Group byla velmi působivá. Přístrojovou techniku doplňovalo velké množství jednacích míst, které i tak v některých okamžicích nedostačovaly počtu návštěvníků stánku. Přístrojové technice dominovaly mycí automaty Uniclean PL II 15-2 a především Uniclean PL II 10-2, který byl poprvé vystaven o 2 měsíce dříve na veletrhu Medica 2016 v německém Düsseldorfu. Mezi oběma mycími automaty byl umístěn parní sterilizátor Selectomat PL 669-2 Compact Line. Na stánku nechyběli ani stálí zástupci – demo panel parního sterilizátoru Sterivap a software pro dokumentaci procesů Ecosoft.


Již nyní má MMM Group objednanou výstavní plochu pro účast na veletrhu Arab Health 2018, který se bude konat za rok opět v Dubaji.


Arab Health 2017:

03. 03. 2017