Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

ARAB HEALTH 2015

V letošním roce se tradiční zdravotnický veletrh ARAB HEALTH 2015 konal ve veletržním centru v Dubaji ve dnech 26.-29. ledna. Jednalo se o jubilejní 40. ročník a MMM Group vystavovala jako již tradičně v posledních letech v centrální hale č. 3. Veletrh opět potvrdil svou pozici druhého nejvýznamnějšího zdravotnického veletrhu na světě s tendencí se i nadále rozšiřovat. Současné veletržní centrum již není schopno pojmout na profesionální úrovni všechny vystavovatele, kteří mají o prezentaci na tomto veletrhu zájem. Během několika let by se proto měl veletrh přesunout do nových prostor, které jsou pro tento účel budovány.


Stejně jako v loňském roce proběhlo den před zahájením veletrhu setkání s obchodníky našeho saudskoarabského partnera Attieh Medico. Cílem setkání bylo především vyškolit obchodníky našeho nejvýznamnějšího nezávislého obchodního partnera na prodej mycích dezinfektorů MMM GmbH.


Na stánku MMM Group byly letos vystaveny přístroje Unisteri HP z produkce BMT a Selectomat PL a Uniclean PL II z produkce MMM. Nabídku doplňoval systém dokumentace sterilizačních procesů Ecosoft a výstavní panel parního sterilizátoru Sterivap HP.


O vysokou návštěvnost na stánku MMM Group se největší měrou postaral opět obchodní partner ze Saudské Arábie. Díky silné pozici na tomto trhu, aktivní práci firmy Attieh Medico a profesionálnímu servisu našich přístrojů jsou výrobky MMM Group považovány v Saudské Arábii oprávněně za špičku v oblasti kvality sterilizační techniky, která je ve světě dostupná. A protože bez podpory našeho místního partnera by takového postavení nebylo možné docílit, byla firma Attieh Medico právem a s velkým náskokem oceněna již poněkolikáté v řadě jako náš nejúspěšnější zahraniční obchodní partner v roce 2014.


Vedle početné skupiny návštěvníků ze Saudské Arábie jsme na stánku přivítali i větší množství zákazníků ze Spojených Arabských Emirátů. Tato bohatá, leč počtem obyvatel malá země, je díky svému specifickému postavení obchodního centra pro Blízký východ středem zájmu všech významných firem zabývajících se výrobou sterilizačních zařízení. Především vinou extrémně nízkých cen nabízených našimi konkurenty se nám v posledních letech nedařilo dosáhnout v této zemi vyšších prodejů. Od začátku března 2015 by mělo dojít k posílení prodeje parních sterilizátorů na obchodním oddělení místního partnera, což by mohlo pomoci zlepšit naši pozici na tomto trhu.

Zajímavá byla i jednání s dalšími obchodními partnery MMM Group z Jordánska, Egypta, Iránu či Pakistánu. Slibný by tento rok mohl být pro prodej v Indii, která nabízí velký potenciál, a to i přesto, že místní firmy nabízející levné nekvalitní sterilizační přístroje prodeji zcela dominují. Díky velikosti trhu, větší otevřenosti indických zákazníků vůči kvalitnějším zahraničním výrobkům, aktivitě našeho obchodního partnera a množství projektů poptávajících přístroje vyrobené v souladu s mezinárodními normami se Indie stále více propracovává vpřed v seznamu zemí, které by měly tvořit pilíř našich budoucích obchodních aktivit.

Ačkoli počtem návštěvníků se letošní dubajský veletrh podobal tomu loňskému, v kvalitě získaných kontaktů a uskutečněných jednání letošní veletrh zcela jistě zvítězil.


Fotogalerie:


17. 02. 2015