Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

Arab Health 2013 – úspěšný tradiční veletrh v Dubaji

20. 2. 2013

Ve dnech 28. –31. ledna 2013 se konal v Dubaji další ročník oblíbené výstavy zdravotnické techniky Arab Health. Rozsah i význam této výstavy se rok od roku zvyšuje a v současnosti představuje po výstavě Medica v Düsseldorfu druhou největší výstavu na světě. Region blízkého a středního východu s hlavními trhy v Saúdské Arábii a Spojených Arabských Emirátech se opět dynamicky rozvíjí a velké investice jsou realizovány i v oblasti zdravotnictví. Vážnost a význam této akci dodalo i oficiální zahájení, jehož se účastnila osobně Jeho výsost šejk Mohammad Bin Rashid Al Maktoum, vice-prezident a premiér Spojených Arabských Emirátů a vládce Dubaje.


MMM Group si díky realizovaným dodávkám přístrojů v minulém roce dále upevnila své postavení v této oblasti. Pro naše hosty jsme na společném stánku BMT a MMM připravili jako exponáty myčku nástrojů Uniclean SL M10-2, parní sterilizátory Unisteri HP 636-1 ED a Selectomat PL 669-2 ED, demo-panel Sterivap HP a softwarové pracoviště pro sledování pracovního toku nástrojů v odd. centrální sterilizace Ecosoft. Naši schopnost realizovat i velké projekty odd. centrální sterilizace na klíč jsme představili na velkoplošné fotografii.


Náš společný stánek opět navštívilo mnoho našich místních obchodních partnerů i zákazníků. Největší zastoupení měli naši zákazníci ze Saúdské Arábie, kam jsme v roce 2012 dodali zboží za více než 2,5 milionu Eur. Díky tomuto výsledku se stal také náš místní partner, společnost Attieh Medico Co., se kterým spolupracujeme již více než 13 let, podruhé v historii naším nejúspěšnějším dealerem roku. Cenu za rok 2012 převzal z rukou jednatele BMT, pana Ing. Milana Krajcara, ředitel společnosti Attieh Medico, pan Dr. Mohammed El Rass. Právě on, spolu s vedením oddělení pro prodej parních sterilizátorů, Ahmedem Elotoum a Mohammedem Al Hammouri stojí za našimi významnými společnými úspěchy. MMM Group představuje v současnosti jednoho z vedoucích dodavatelů sterilizačních přístrojů pro saúdské ministerstvo zdravotnictví i silnou skupinu soukromých nemocnic.


Mnoho našich perspektivních hostů přijelo také z místních emirátů a Ománu, kde náš podíl na trhu díky našemu partneru, společnosti Al Mazroui také trvale roste. Tradičně vysoký byl také počet zákazníků z Indie, Pákistánu a Iránu. Roste také zájem o dodávky do Iráku.


Nechyběli ani hosté z Gruzie, Ruska, Maroka, Alžírska, Tuniska, Libye, Egypta, Jemenu, Kataru a dalších zemí. Potěšitelné pro nás je, že výstavu v letošním roce navštívilo opět o něco více zájemců i z dalších afrických zemí např. z Tanzanie a Nigérie. Tato oblast je do budoucnosti rovněž velmi perspektivní.

Výstava Arab Health 2013 nám opět pomohla prohloubit stávající partnerské a osobní vztahy, prezentovat široké skupině zákazníků naše přístroje a služby a podařilo se nám získat nové perspektivní kontakty, které nám mohou v následujících měsících a letech pomáhat dále rozvíjet naše obchodní a servisní aktivity v této oblasti.


Fotogalerie: