Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

TOP 100 Innovator 2014

Dne 27.06.2014 se konalo v Essenu udílení cen TOP 100 Innovator-Awards. Společnost MMM byla vyznamenána v kategorii C – střední podnik s více než 250 pracovníky – za svůj inovační výkon pečetí kvality TOP 100.

TOP 100: Síť středostavovské inovační elity

Společně s mentorem Rangou Yogeshwarem označuje TOP 100 nejinovačnější firmy německého středního podnikání. Za vědecké vedení projektu je odpovědný Prof. Franke z Hospodářské univerzity ve Vídni. V rámci benchmarkingové studie vzájemně srovnává všechny zúčastněné podniky a vypracovává ve třech velikostních třídách vždy seznam 100 nejinovačnějších firem. Hledáček tohoto srovnání je přitom zaměřen na management inovací. Jen ti nejlepší jsou mentorem Rangou Yogeshwarem v rámci Německého summitu středních podniků vyznamenáni cenou TOP 100 a mohou užívat pečeť kvality. V porotě zasedá mimo jiné Prof. Dr. Roland Berger, Hubertus Bessau, Dr. Michael Brandkamp, Prof. Dr. Hans-Jörg Bullinger, Edelgard Bulmahn a 20 dalších expertů z oblasti hospodářství a vědy. Kdo se chce dozvědět více o soutěži TOP 100 a porotě, najde informace na www.top100.de

TOP 100


Tiskové sdělení o TOP 100 pro MMM:

MMM Münchener Medizin Mechanik vyznamenána jako top inovátor.

Oceněním „Top 100" vyznamenaná společnost MMM Münchener Medizin Mechanik GmbH zaujme prvotřídním inovačním marketingem. Několikrát do roka probíhají zákaznické workshopy, kde vznikne mnoho myšlenek pro výrobky a služby budoucnosti. Odbyt a marketing zpracují návazně konkrétní návrhy inovací, které jsou opět na technických poradách prověřeny na svou proveditelnost. Tímto způsobem přišel tento světově působící poskytovatel systémů zpracování sterilních materiálů již s mnohými inovačními produkty na světový zdravotnický trh. Pro lepší pochopení pracovních postupů a procesů spolupracují zaměstnanci tohoto top inovátora již v průběhu svého zapracování částečně dokonce přímo u zákazníků, z čehož se opět rozvíjejí nové myšlenky. Celkem působí více než 1.000 zaměstnanců v 15 závodech na celém světě pro tohoto výrobce zdravotnické techniky, z toho 490 v Německu. Pracovníci podají ročně zhruba 500 zlepšovacích návrhů, obzvláště na optimalizaci výrobního procesu; okolo dvou třetin z nich podnik zrealizuje. Ale rovněž myšlenky inovačních produktů a jejich vlastností pocházejí z každodenní práce zaměstnanců. Jako výrobce a poskytovatel kompletních systémů pro zpracování sterilních materiálů konstruuje společnost MMM Münchener Medizin Mechanik již asi rok sama také čistící a dezinfekční přístroje. „Tím můžeme ještě lépe zvládat výzvy našich zákazníků", vysvětluje jednatel Robert Eibl. Pro něho je úspěch v soutěži „Top 100" něco zcela mimořádného: „Vyznamenání pečetí ‚Top 100' vnímáme v podniku jako odměnu za naši společnou snahu. Ale být inovační znamená také neusnout na vavřínech. Proto dnes slavíme – a zítra už zase soustředěně pracujeme na vytváření nových myšlenek."

21. 08. 2014