Menu Hledej Pro partnery +420 545 537 111 mail@bmt.cz
Zavřít

PITTCON 2015 – Ohlédnutí a nové perspektivy teplotní techniky v USA

Ve druhém březnovém týdnu se náš obchodní tým opět sešel na tradiční výstavě laboratorní techniky PITTCON 2015, letos ve státě Louisiana, v hlavním městě New Orleans. Přestože se v metropoli na veletoku Mississippi již desetiletí podařilo eliminovat politiku segregace barevných vrstev obyvatelstva, v reálném světě na ulici jsou její důsledky stále znát. Tento stát USA, rozlohou o něco větší než Česká Republika, s necelými 5 miliony obyvatel, díky někdejší emigrační vlně frankofonních emigrantů z Kanady živí velmi silnou komunitu Afroameričanů (32 %). Možná proto a také pro nedostatek příležitostí je New Orleans město s nejvyšší pouliční kriminalitou ve Spojených Státech.

Přesto se tradičně čtyřdenní veletrh, doprovázen tropickými bouřkami, maximálně vydařil. Díky aktivní obchodní politice BMT USA byl náš stánek umístěn naproti hlavnímu vchodu obrovské výstavní haly s osmi stovkami dalších vystavovatelů. Takže naše návštěvníky částečně z USA a částečně z dalších amerických a asijských zemí jsme vítali hned při vstupu do pavilonu, čerstvé a plné energie.

Trh USA se nám daří poznávat do hloubky - je velmi náročný, neakceptuje polovičaté řešení, vyžaduje flexibilní komunikaci a ještě flexibilnější dodávky. Na druhou stranu, po překonané krizi, jsou zde znát silné investice, trh intenzivně roste a poptává kvalitní laboratorní produkty, mezi něž přístroje z BMT bezpochyby patří. Americké trhy vyžadují robustní přístroje s vysokými parametry, jednoduché na ovládání a s pokročilými datovými výstupy a výhodami vzdálené diagnostiky. Zásadní je také velmi názorná a snadno pochopitelná marketingová komunikace.

Na veletrhu jsme uvítali rovněž stávající a nové distributory z Latinské Ameriky. Tam se díky dlouhodobým marketingovým aktivitám MMM Medcenter stáváme známou a často poptávanou značkou. Lze opravdu doslova potvrdit, že se na naše přístroje stála v expozici fronta.

Ve Spojených státech naše pobočka BMT USA prodala teplotní techniky za více než 1 milion dolarů. Obchodní oddělení BMT USA potvrzuje, že naše přístroje jsou v USA chápány jako světová špička. Naší jasnou vizí je udržet prestiž naší techniky a nadále zlepšovat image MMM Group na americkém trhu.

PITTCON 2015


PITTCON 2015

08. 05. 2015