« zpět

VENTICELL

VENTICELLPřesný, rychlý, alternativa pro vyšší nároky

Řada VENTICELL zaručuje díky patentovanému systému nucené cirkulace vzduchu homogenní rozložení teploty ve všech procesech sušení a ohřívání. Větší rychlost a přesnost všech postupů temperování zajišťuje ekonomičnost provozu. Vhodné zejména pro materiály s vysokou vlhkostí.

  • Vnitřní objem: 22, 55, 111, 222, 404, 707 litrů
  • Teplotní rozsah: od 10 °C nad okolní teplotou do 250 °C/ 300 °C
  • Vnitřní komora: nerezová ocel DIN 1.4301 (AISI 304)

 

Základní konstrukční prvky

Robustní konstrukce a dokonalá ochrana proti korozi jsou zajištěny samonosným vnějším pláštěm z pozinkovaného ocelového plechu s tvrdým a odolným vypalovacím lakem na vnější straně. Vnitřní dvouplášťová komora a panel dveří jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli (DIN 1.4301, AISI 304). Pro úsporu energie a minimalizaci vysálaného tepla do okolí je komora dokonale izolována ekologickým izolačním materiálem. Vnitřní stěny komory je možné např. pro čištění snadno vyjmout bez nutnosti použití nářadí. Komora je navíc vybavena plynule nastavitelnou odvětrávací klapkou a vnitřními skleněnými dveřmi. Dveře jsou pro dokonalé utěsnění komory zajištěny ve čtyřech bodech.

 

Změny konstrukce a provedení vyhrazeny.

 

Popis produktové řady

Řada sušáren VENTICELL s nucenou cirkulací vzduchu pro sušení, ohřev a sterilizaci, s objemem komory 22, 55, 111, 222, 404 a 707 litrů, rozsahem teplot od 10 °C nad okolí do 300 °C a přesnou regulací teploty je vhodná pro práci se všemi běžnými materiály v laboratorní i průmyslové oblasti. Řada VENTICELL se vyznačuje tichým chodem a jemným nuceným prouděním vzduchu v komoře a je vhodná pro kvalitní a bezpečné sušení, vyhřívání a sterilizaci materiálů v laboratořích. Patentovaný systém proudění vzduchu v komoře zaručuje rychlé a přesné dosažení rozložení zvolené teploty v komoře, a tím i ideálního procesu prohřívání vzorků. Řada VENTICELL nabízí vysoký komfort obsluhy, přesnou regulaci a krátké časy vyrovnání teploty v komoře po otevření dveří, a je proto vhodná pro náročné a přesné testy a procesy.Přístroje řady VENTICELL splňují požadavky technickolegislativních předpisů ČR i EU.