« zpět

STERICELL

Přístroj STERICELL® slouží k horkovzdušné sterilizaci zdravotnických prostředků a materiálů při stanovených parametrech teploty a času. Vyznačuje se tichým chodem s jemným patentově chráněným systémem nuceného proudění vzduchu v komoře pomocí vestavěného ventilátoru, který eliminuje vznik oblasti „studeného vzduchu“. Látky sypké a látky tvořící usazeniny lze zpracovávat v uzavřených lahvích. Přístroj je vhodný pro lékařské a veterinární praxe, kliniky a nemocnice, lékárny, polikliniky, laboratoře. 

Jedná se o zdravotnický prostředek splňující směrnici EU č. 93/42/EEC

 • Vnitřní objem: 22, 55, 111, 222, 404 litrů
 • Teplotní rozsah: od 10 °C nad okolní teplotou do 250 °C
 • Vnitřní komora: nerezová ocel DIN 1.4301 (AISI 304)

 

Popis produktové řady

Průběh teploty je řízen mikroprocesorovou automatikou (Fuzzy - logic) s digitálním displejem a teplotním čidlem PT 100. Mikroprocesorová automatika  zajišťuje vysokou přesnost regulace teploty se zárukou teplotní stability v každém místě sterilizační komory, kontrolu otevření dveří a vzduchové klapky - je zárukou vyšší bezpečnosti jednotlivých sterilizačních procesů.

Přístroj STERICELL splňuje nejvyšší nároky na kvalitu, rychlost, jednoduchou a pohodlnou obsluhu a bezpečnost. Protokol o jednotlivých sterilizačních šaržích je možno přehledně vytisknout pomocí tiskárny nebo uložit do PC pomocí speciálního software WarmComm. Vnitřní uspořádání komory umožňuje přestavění sít či polic a vkládání různě velkých materiálů pro co nejlepší využití vnitřního prostoru.

STERICELL o objemu 222 a 404 litrů je možné objednat v jednodveřovém nebo dvoudveřovém (průchozím) provedení s možností zabudování do stěny mezi nečistou a sterilní zónu. Pro kontrolu sterilizační účinnosti nabízíme procesové a chemické indikátory horkovzdušné sterilizace. K základnímu provedení přístroje nabízíme širokou škálu volitelného vybavení a příslušenství (viz samostatné kapky)

 

Konformita s evropskými standardy

CE_0123.jpgŘada horkovzdušných sterilizátorů STERICELL splňuje požadavky směrnice EU o zdravotnických prostředcích č. 93/42/EEC včetně klinického hodnocení a hygienických požadavků. Splňuje požadavky na reprodukovatelnost a přesnost průběhu teploty a dalších parametrů v horkovzdušných sterilizátorech odvozených od norem kvality jako je ISO 9000 nebo ISO/17025. Za účelem prokázání trvalé kvality pracovních procesů v souladu s deklarovanými parametry přístroje výrobcem (dovozcem) je uživatelům přístrojů  dodávána dokumentace IQ – instalační kvalifikace, OQ – operační kvalifikace a PQ – procesní kvalifikace (validace). Přístroje splňují požadavky pro provoz v akreditovaných nebo certifikovaných zdravotnických zařízeních a v laboratořích. (CE 0123)

 

Nejvyšší standard zpracování, unikátní vlastnosti, …

 • Dlouhodobá funkčnost a spolehlivost přístrojů je zajištěna dokonalým technickým řešením stejně jako použitím kvalitních materiálů při výrobě:
 • robustní konstrukce a dokonalá ochrana proti korozi jsou zajištěny samonosným vnějším pláštěm z pozinkovaného ocelového plechu s tvrdým a odolným vypalovacím lakem na vnější straně.
 • vnitřní dvouplášťová komora se snadno vyjímatelnými obkladovými plechy (s jednoduchým pláštěm pouze objem 22 litrů) a panel dveří jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli (DIN 1.4301, AISI 304) – garance dlouhé životnosti a snadného čištění
 • pro úsporu energie a minimalizaci vysálaného tepla do okolí je komora dokonale izolována ekologickým izolačním materiálem, čímž je také dodržena i bezpečná teplota na povrchu přístroje
 • komora je navíc vybavena mechanickou plynule nastavitelnou odvětrávací klapkou, používanou zejména při sušení vlhkého materiálu před sterilizací.
 • promyšlená mechanika dveří – prostorově úsporné otevírání dveří o 90 °C minimalizuje nároky na plochu, dveře se mohou dle požadavku otevírat i doleva, pro dokonalé utěsnění komory jsou dveře nastavitelné ve čtyřech místech (u objemu 22 litrů je na straně závěru dveří pouze jeden seřiditelný šroub), praktické držadlo dveří umožňuje otevření i loktem (mimo objem 22 litrů)
 • průběh teploty je řízen moderním mikroprocesorem Fuzzy-logic s digitálním displejem a teplotním čidlem PT 100 – záruka vysoké přesnosti regulace teploty a spolehlivosti procesu při zpracování materiálu
 • ekologicky promyšlená do detailu – s ohledem na životní prostředí jsou všechny díly recyklovatelné
 • hospodárná při nepřetržitém provozu – kompaktní konstrukce se snadno přístupnými výkonovými a napájecími díly zkracuje případné nutné servisní práce, speciální autodiagnostické programy
 • přístroje je možné umístit nad sebou i vedle sebe

 

Bezpečné pracovní procesy

Na rozdíl od některých výrobků bez nucené cirkulace vzduchu je tento přístroj se zabudovaným ventilátorem schopen:

 • eliminovat vznik oblasti „studeného vzduchu“
 • urychlit cyklus a tím zkrátit provozní dobu zařízení a snížit spotřebu el. energie
 • garantovat lepší rozložení teploty ve sterilizační komoře
 • garantovat teplotní stabilitu v každém místě sterilizační komory

Bezpečnost pracovních procesů po celou dobu procesu kontrolována mikroprocesorovou automatikou, která vedle nastavené teploty a času registruje a odpovídajícím způsobem reaguje i na veškeré možné rušivé vlivy, jako např. otevření dveří nebo odvětrávací klapky v průběhu sterilizační fáze, přerušení dodávky elektrické energie, apod.

Řada STERICELL je vybavena autodiagnostikou vč. kontinuální elektronické kontroly jednotlivých pracovních fází a nezávislou nastavitelnou tepelnou ochranou. Mechanický ochranný termostat třídy 2 - chrání přístroj, jeho okolí a zpracovávaný materiál proti nepřípustnému překročení teploty (dvojnásobná ochrana sterilizovaných materiálů proti přehřátí). Tímto řešením je zcela vyloučen vliv nepečlivé obsluhy na bezpečný výsledek sterilizačního cyklu. Pro kontrolu sterilizační účinnosti nabízíme procesové a chemické indikátory horkovzdušné sterilizace.

 

Základní programové vybavení přístroje

V základním programovém vybavení nabízíme tři sterilizační programy pro možnost volby v závislosti na typu zpracovávaného materiálu.

Tři přednastavené sterilizační programy s předehříváním (možnost uživatelské modifikace oprávněnou osobou)

 • P1 – teplota 160 °C/ sterilizační expozice 60 min
 • P2 – teplota 170 °C/ sterilizační expozice 30 min
 • P3 – teplota 180 °C/ sterilizační expozice 20 min

 

Komfort obsluhy

 • jednoduchá a pohodlná obsluha, přehledné obsluhovací a kontrolní prvky na ovládacím panelu ve tvaru úsměvu
 • praktické držadlo umožňuje snadné otevření dveří i loktem (mimo objem 22 litrů)
 • větší objemy přístrojů jsou pro snadnou manipulaci vybaveny pojízdnými kolečky s brzdami
 • snadno vyjímatelné vnitřní obkladové plechy umožňující snadnou údržbu
 • vnitřní uspořádání komory umožňuje přestavění sít či polic a vkládání různě velkých materiálů pro co nejlepší využití vnitřního prostoru
 • prakticky umístěná páčka ovládání polohy vzduchové klapky (klapky sání a výfuku)

 

Zabezpečení zákaznických služeb

Vedle klasických dodávek přístrojové techniky nabízíme další spektrum služeb. Servis a podpora uživatele jsou plně zajištěny celosvětovou sítí smluvních organizací BMT Medical Technology s.r.o. Máme rozsáhlou síť značkových servisních pracovišť napojených na servis HOT-LINE, která zajišťuje rychlou reakci na zákaznické dotazy a požadavky. K zajištění komfortu uživatele a možnosti rychlého a kvalitního servisního zásahu byl vyvinut speciální autodiagnostický program. Dodávky náhradních dílů jsou zajištěny souběžně s výrobou finálních výrobků a jsou součástí systému řízení činnosti servisu. To vše garantuje nízké provozní náklady a dlouhou životnost přístroje.

 

Enviromentální povědomí

Přístroj vyhovuje všem současným ekologickým požadavkům. Nezatěžuje pracovní a životní prostředí. Vnější izolační plášť sterilizační komory s kvalitní izolací výrazně snižuje tepelné ztráty, šetří elektrickou energii. Přístroj neprodukuje žádný závadný odpad.

Rovněž při jeho dílenské výrobě je použito ekologických způsobů zpracování. Všechny podstatné díly přístroje i obal jsou recyklovatelné. Zařízení se skládá z 95 % oceli, 4 % jiných materiálů, 1 % elektromateriálu a umělých hmot. Ekologická likvidace se provede po demontáži oprávněnou osobou v souladu s předpisy EU, které odpovídají směrnici WEEE (Waste Electric and Electronic Equipment).

Změny konstrukce a provedení vyhrazeny.

Dokument bez názvu