« zpět

SELECTOMAT PL - podrobný popis

 

Bezpečnost a spolehlivost

Společnost MMM ve výrobku Selectomat PL přinesla špičkový sterilizátor, který splňuje veškeré nároky našich zákazníků a předvídá jejich budoucí požadavky.

Bezpečnost je u sterilních procesů jedním z rozhodujících faktorů. Úspěšná sterilizace se dokumentuje v protokolech jednotlivých šarží a tiskových výstupech vytvořených pomocí uživatelsky orientovaného softwaru. Sterilizátory Selectomat PL jsou schopny se vypořádat i s těmi nejsložitějšími sterilizačními úkoly.

Díky kvalitě německého strojírenství je Selectomat PL parním sterilizátorem, který splňuje německé i evropské předpisy týkající se zdravotnických prostředků. Komplexní řízení kvality a důkladné závěrečné testování v našich výrobních podnicích jsou zárukou toho, že naši zákazníci dostanou více než jen značku „vyrobeno v Německu“.

Selectomat PL splňuje všechny příslušné směrnice (například MDD 93/42/EHS a PED 97/23/EHS) a všechny důležité standardy, například EN 285, DIN EN 60601 a DIN EN 61010, a je držitelem CE značky. Shoda s uvedenými směrnicemi pravidelně prochází auditem. MMM je certifikovanou společností podle EN ISO 13485:2003 a EN ISO 9001:2000.

nahoru | zpět

Výběr modelů

Selectomat PL se dodává ve všech standardních velikostech komor s horizontálními nebo vertikálními dveřmi nebo zabudované do podlahy (tzv. pit mounted) (technické údaje naleznete na samostatném listu).

nahoru | zpět

Mohutný výkon

 • Dobře strukturovaná dotyková obrazovka
 • Uživatelsky orientované menu
 • TeleClock: zobrazení zbývajícího času cyklu
 • Funkce Autostart a Pohotovostní režim
 • Výkonná nízkohlučná vývěva
 • Krátké trvání cyklů
 • Plně automatická nebo ruční nakládka a vykládka
 • Vysoká efektivnost díky nízké spotřebě vody a energie
 • Uložení údajů o cyklu na interní paměťové médium
 • Rozhraní pro externí dokumentační systémy
 • Německé strojírenství a značková kvalita

nahoru | zpět

Úspornost

Moderní nemocnice potřebují parní sterilizátory, které jsou efektivní vzhledem k vynaloženým nákladům, a to jak s ohledem na počáteční investici, tak i provozní spotřebu. Musí splňovat požadované standardy a nabízet vysokou funkčnost spolu se snadno srozumitelnými provozními nástroji.

Kvalitní výrobky společnosti MMM díky dlouhé životnosti a nízkým spotřebním nákladům sterilizátorů nabízejí korektní návratnost investice. Nadprůměrně nízká spotřeba vody a energie činí ze Selectomatu PL jedinečný sterilizátor na trhu.

Společnost MMM, za kterou stojí 50 let zkušeností, je jedním z čelných globálních představitelů v oblasti sterilizace. Svým zákazníkům slibujeme výrobky o výjimečně dlouhé provozní životnosti a mimořádně spolehlivém výkonu, rychle reagující zákaznický servis a náhradní díly dostupné po desetiletí.

nahoru | zpět

Vysoká funkčnost

Přehledná dotyková obrazovka

Díky velkým tlačítkům na dotykové obrazovce s úhlopříčkou 10,4 palce a dobře strukturované programové menu se Selectomat PL velmi snadno obsluhuje.

Kontrola programu

Samovysvětlující obslužný software je snadno pochopitelný a umožňuje uživateli nastavit mnoho funkcí a cyklů. Intuitivní obslužné navádění je zárukou toho, že Selectomat PL se při sterilizaci brzy stane vaším nejlepším přítelem.

Funkce Autostart a Pohotovostní režim

Bezkonkurenční funkce automatického startu umožňuje u Selectomatu PL automatické ranní nastartování. Proběhne zahřívací program včetně prvního cyklu bez náplně. Selectomat PL je připraven kdykoliv, kdy jste připraveni i vy. Funkce Pohotovostní režim po dokončení posledního denního cyklu automaticky aktivuje režim spánku.

Nezávislé vyvíjení páry

Chcete-li mít nezávislý zdroj čisté páry, Selectomat PL je možno vybavit elektrickým vyvíječem páry Unotherm nainstalovaným buď externě nebo zabudovaným do sterilizátoru, nebo výměníkem pára/pára Duotherm.

TeleClock: zobrazení zbývajícího času cyklu

Do obrazovky je zabudován velký displej zobrazující zbývající čas cyklu, Ukazuje zbývající provozní dobu probíhajícího cyklu, čímž umožňuje optimální tok práce ve vašem centrálním oddělení sterilních dodávek.

nahoru | zpět

Spolehlivé zařízení

Vývěva

Výkonná a nízkohlučná dvoustupňová vývěva zajišťuje rychlé odstranění vzduchu z komory, čímž zkracuje doby sterilizačních cyklů. Zvláštní systém úspory vody napomáhá snižovat její spotřebu. Vývěva obvykle běží v úsporném cirkulačním provozu a čerstvá voda se napouští jen v případě potřeby.

Dokumentační systémy

Průběh procesu a sledování definovaných parametrů je možno monitorovat a dokumentovat buď pomocí interních nebo externích dokumentačních systémů. Vhodná rozhraní umožňují tisk protokolů o jednotlivých šaržích na různých systémech.

nahoru | zpět