« zpět

FRIOCELL

FRIOCELLPrecizní, přizpůsobivý přírodě, úsporný

Vysoký technický standard řady FRIOCELL umožňuje časově a prostorově přesné temperování vzorků. Unikátní chladicí systém nabízí přesnou a úspornou simulaci vybraných přírodních dějů a redukuje odpařování vzorků. Přístroje jsou použitelné v oblasti biotechnologií, botaniky, zoologie, potravinářství, kosmetiky, chemie apod., kde umožňuje extrémně nízké doby regenerace teplotních podmínek.

 • Vnitřní objem: 55, 111, 222, 404, 707, 1212 litrů
 • Teplotní rozsah: od 0 °C do 100 °C
 • Chladící médium: R 134a (R449a)
 • Vnitřní skleněné dveře
 • Vnitřní komora: nerezová ocel DIN 1.4301 (AISI 304)

 

Základní konstrukční prvky

Robustní konstrukce a dokonalá ochrana proti korozi jsou zajištěny samonosným vnějším pláštěm z pozinkovaného ocelového plechu s tvrdým a odolným vypalovacím lakem na vnější straně. Vnitřní dvouplášťová komora a panel dveří jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli (DIN 1.4301, AISI 304 ). Pro úsporu energie a minimalizaci vysálaného tepla do okolí je komora dokonale izolována ekologickým izolačním materiálem. Vnitřní stěny komory je možné např. pro čištění snadno vyjmout bez nutnosti použití nářadí. Komora je navíc vybavena ventilátorem s možností regulace otáček a vnitřními skleněnými dveřmi. Dveře jsou pro dokonalé utěsnění komory zajištěny ve čtyřech bodech (mimo objem 22 litrů). Přístroje jsou vybaveny víceprocesorovou řídicí automatikou komfortní linie se systémem Chip-karet.

Změny konstrukce a provedení vyhrazeny.

 

Popis produktové řady

Vysoký technický standard řady FRIOCELL s objemem komory 55, 111, 222, 404, 707 a 1212 litrů, rozsahem teplot od 0 °C do 100 °C umožňuje časově a prostorově přesné temperování vzorků. Patentově chráněný chladící systém (ekologické pracovní medium R134a) nabízí přesnou a rychlou simulaci přírodních procesů a redukuje riziko odpařování vzorků. Přístroje je možné doplnit o různé typy osvětlení vnitřní komory. Řada FRIOCELL je vhodná k použití v oblasti biotechnologií, botaniky, zoologie, potravinářství, kosmetiky, chemie apod. Patentovaný systém chlazení (ekologické pracovní medium R 134a) a proudění vzduchu v komoře zaručují rychlé a přesné dosažení rozložení zvolené teploty a vlhkosti v komoře a tím i ideálního procesu prohřívání vzorků a omezení kondenzace vlhkosti v komoře. Řada FRIOCELL nabízí vysoký komfort obsluhy, přesnou regulaci, možnost dosažení i extrémně krátkých časů teplotních změn i krátké časy vyrovnání teploty v komoře po otevření dveří, a je proto vhodná pro náročné a přesné testy a procesy kultivace vzorků. Přístroje řady FRIOCELL splňují požadavky technickolegislativních předpisů ČR i EU.

 

Inkubátory pro testování fotostability, pokusné pěstování rostlin, ...

Kultivační inkubátory FRIOCELL vybavené expozičním světlem, vytváří optimální podmínky pro pěstování rostlin a kultivaci tkáňových kultur za přirozených podmínek. Řídicí jednotka o velké kapacitě umožňuje snadné programování a širokou škálu parametrů pro simulaci dne a noci (větrání / teplota / vlhkost / světlo). Přístroje rovněž splňují nejnáročnější požadavky na testy světelné stability podle předpisů ICH Q1AR a Q1B, část 2 a evropských norem.

 

 • Typ standardně nainstalovaných zářivkových trubic: Lux Line Plus, barva bílá 840
 • Intenzita světla: max. 30 000 Lx – police, max. 36 000 Lx – dveře
 • Dodávané volitelné typy světelných zdrojů:
 • Luxline Plus – chladné bílé 840
 • Luxline Plus – denní 860
 • Black light blue
 • Gro-Lux – zvýšený modrý a červený podíl – podpora fotobiologických procesů rostlin
 • Aktiva – bílé světlo s UV podílem

(Pozn.: Některé typy uvedených zdrojů nejsou dostupné pro všechny objemy přístrojů.)