« zpět

FORMOMAT

Technika, která Vás přesvědčí

Všechno má svůj čas. Všechno má svoji formu. Především termolabilní materiály se zvláštním tvarem si vyžadují vysoce kvalifikovanou přípravu, která jednak chrání přístroje a jednak zajistí perfektní sterilizaci, zejména u dlouhých dutých předmětů.

Nová řada MMM FORMOMAT obsahuje technická řešení, která optimalizovala postup nízkoteplotní sterilizace z hlediska hospodárnosti, technického provedení i organizace. Od nastavitelné teploty (55 °C, 60 °C, 75 °C), přes jednoduché ovládaní na nově upraveném panelu MMM, přehlednou dokumentaci, hospodárné využití potřebných médií až po validaci procesu se vsázkou nabízí přístroj FORMOMAT širokou škálu funkcí.

 

Dokonalá sterilizace bez formadehydových zbytků

Nový přístroj MMM FORMOMAT zavádí sterilizační metodu nízkoteplotní sterilizace formaldehydem při teplotě 55 °C, 60 °C nebo 75 °C, což je vhodné pro všechny typy termolabilních materiálů. Uvnitř přístroje lze sterilizovat dokonce i mimořádně dlouhé a úzké duté předměty. Přístroj MMM FORMOMAT je oficiálně certifikován pro sterilizaci dutých předmětů dlouhých 1,5 m s vnitřním průměrem 2 mm při standardním cyklu, dokonce i při teplotě 55 °C. Biologické kontroly se provádějí stejnými indikátory jaké se používají při sterilizaci párou tj. Bac. stearothermophilis. Díky své jedinečné konstrukci, včetně vnějších topných rohoží komory a topných rohoží ve dveřích, vnějšího turboventilátoru a výkonného vakuového systému, dává FORMOMAT dokonalé sterilizační výsledky aniž by na přístrojích nebo na stěnách komory zůstávaly formaldehydové zbytky. Sterilizované předměty jsou připraveny k použití ihned po ukončení sterilizačního cyklu. Není nutné žádné další odvětrávání vysterilizovaného materiálu.

 

Detaily, které nadchnou

Integrace do centrálních sterilizací:

Přístroj FORMOMAT může být díky své vysoké spolehlivosti bez problémů integrován do centrálních sterilizací. Z toho vyplývají další výhody: opticky jednotné provedení sterilizátorů, snadné čištění, jednoduché připojení k LAN, jednoznačné oddělení čistých a nečistých zón.

Průběžný odpařovač:

Průběžný odpařovač zajišťuje rovnoměrnou koncentraci působící látky uvnitř komory – nezávisle na vsázce. Tak lze bezpečně sterilizovat i složité duté nástroje.

Konfigurace programu:

Řídicí systém FORMOMATu může být konfigurován tak, aby ovládání požadovalo nejprve identifikaci uživatele. K zajištění další dodatečné bezpečnosti procesu je jakákoli nepovolená změna v parametrech programů chráněna vstupním kódem.

Vodotěsná vývěva s plynovým ejectorem:

Plynový ejector umožňuje spolehlivé dosažení nízkých hodnot spínacích bodů vakua. Přídavný výměník tepla mezi výstupem z komory a vakuovým čerpadlem výrazně snižuje čas cyklu.

 

Typ Počet dveří Vnější rozměry š x v x h [mm] Vnitřní rozměry š x v x h [mm] Objem komory (l)
Formomat 349-1 1 670 x 1820 x 1040 380 x 320 x 900 110
Formomat 349-2 2 670 x 1820 x 990 380 x 320 x 900 110

 

Nepřekonatelná úspora nákladů

Sterilizační cyklus přístroje MMM FORMOMAT vyžaduje pouze 2 litry 2 % roztoku formaldehydu (FO) a 2 litry demineralizované vody. Díky snadnému použití plnicího zařízení, dodávaného firmou MMM, si nemocnice mohou zajistit 2 % formaldehyd v lahvích samy a tudíž není třeba nakupovat nebo dovážet drahá sterilizační média. Přístroj MMM FORMOMAT má snadnou instalaci a nepotřebuje výfukové potrubí, zařízení pro spalování plynu nebo přídavnou areační komoru.

 

Jedinečné vlastnosti

 • Schválená metoda sterilizace podle nejnovějších evropských norem řady EN 14180 pro nízkoteplotní sterilizaci formaldehydem.
 • Plně automatický průběh cyklu. Tisk průběhu cyklu zabudovanou tiskárnou. Volitelný tisk průběhu cyklu přes PC a tisk na formát A4.
 • Nízké teploty sterilizace pro přístroje citlivé na teplotu, což je 55 °C, 60 °C a volitelně 75 °C.
 • Všechny cykly jsou vhodné pro dlouhé a duté předměty. Normalizované zkušební zařízení PCD délky 1,5 m, vnitřní průměr 2 mm.
 • Biologické testování pomocí indikátorů Bac. stearothermophilis.
 • Rovnoměrné rozložení teploty a média díky vyhřívání komory a dveří elektrickými topnými rohožemi a díky zabudovanému ventilátoru.
 • Žádné formaldehydové zbytky díky účinnému vyfouknutí páry a střídavému odvětrání a vytváření vakua, podporovanému zabudovaným ventilátorem.
 • Nízká spotřeba sterilizačního média na cyklus (2 litry 2 % roztoku FO a 2 litry demineralizované vody).
 • Startovací souprava FO včetně nádob, přípojek, vršků, označení a speciálních kleští umožňuje vlastní dodávku sterilizačního média z nemocniční lékárny.
 • Sterilizace nebalených i balených nástrojů.
 • Výkonné vakuové čerpadlo s plynovým ejektorem a výměníkem tepla snižuje čas sterilizačního cyklu.
 • Digitální zobrazování zbývajícího času cyklu.
 • Reprodukovatelnost a validovatelnost sterilizačních cyklů.