« zpět

FORMOMAT - podrobný popis

 

Technika, která Vás přesvědčí

Všechno má svůj čas. Všechno má svoji formu. Především termolabilní materiály se zvláštním tvarem si vyžadují vysoce kvalifikovanou přípravu, která jednak chrání přístroje a jednak zajistí perfektní sterilizaci, zejména u dlouhých dutých předmětů.

Nová řada MMM FORMOMAT obsahuje technická řešení, která optimalizovala postup nízkoteplotní sterilizace z hlediska hospodárnosti, technického provedení i organizace. Od nastavitelné teploty (55 °C, 60 °C, 75 °C), přes jednoduché ovládaní na nově upraveném panelu MMM, přehlednou dokumentaci, hospodárné využití potřebných médií až po validaci procesu se vsázkou nabízí přístroj FORMOMAT širokou škálu funkcí.

  nahoru | zpět

Dokonalá sterilizace bez formaldehydových zbytků

Nový přístroj MMM FORMOMAT zavádí sterilizační metodu nízkoteplotní sterilizace formaldehydem při teplotě 55 °C, 60 °C nebo 75 °C, což je vhodné pro všechny typy termolabilních materiálů. Uvnitř přístroje lze sterilizovat dokonce i mimořádně dlouhé a úzké duté předměty. Přístroj MMM FORMOMAT je oficiálně certifikován pro sterilizaci dutých předmětů dlouhých 1,5 m s vnitřním průměrem 2 mm při standardním cyklu, dokonce i při teplotě 55 °C. Biologické kontroly se provádějí stejnými indikátory jaké se používají při sterilizaci párou tj. Bac. stearothermophilis. Díky své jedinečné konstrukci, včetně vnějších topných rohoží komory a topných rohoží ve dveřích, vnějšího turboventilátoru a výkonného vakuového systému, dává FORMOMAT dokonalé sterilizační výsledky aniž by na přístrojích nebo na stěnách komory zůstávaly formaldehydové zbytky. Sterilizované předměty jsou připraveny k použití ihned po ukončení sterilizačního cyklu. Není nutné žádné další odvětrávání vysterilizovaného materiálu.

nahoru | zpět

Detaily, které nadchnou

Integrace do centrálních sterilizací:

Přístroj FORMOMAT může být díky své vysoké spolehlivosti bez problémů integrován do centrálních sterilizací. Z toho vyplývají další výhody: opticky jednotné provedení sterilizátorů, snadné čištění, jednoduché připojení k LAN, jednoznačné oddělení čistých a nečistých zón.

 

Průběžný odpařovač:

Průběžný odpařovač zajišťuje rovnoměrnou koncentraci působící látky uvnitř komory – nezávisle na vsázce. Tak lze bezpečně sterilizovat i složité duté nástroje.

 

Konfigurace programu:

Řídicí systém FORMOMATu může být konfigurován tak, aby ovládání požadovalo nejprve identifikaci uživatele. K zajištění další dodatečné bezpečnosti procesu je jakákoli nepovolená změna v parametrech programů chráněna vstupním kódem.

 

Vodotěsná vývěva s plynovým ejectorem:

Plynový ejector umožňuje spolehlivé dosažení nízkých hodnot spínacích bodů vakua. Přídavný výměník tepla mezi výstupem z komory a vakuovým čerpadlem výrazně snižuje čas cyklu.

 

nahoru | zpět

Nepřekonatelná úspora nákladů

Sterilizační cyklus přístroje MMM FORMOMAT vyžaduje pouze 2 litry 2 % roztoku formaldehydu (FO) a 2 litry demineralizované vody. Díky snadnému použití plnicího zařízení, dodávaného firmou MMM, si nemocnice mohou zajistit 2 % formaldehyd v lahvích samy a tudíž není třeba nakupovat nebo dovážet drahá sterilizační média. Přístroj MMM FORMOMAT má snadnou instalaci a nepotřebuje výfukové potrubí, zařízení pro spalování plynu nebo přídavnou areační komoru.

 

nahoru | zpět

Jedinečné vlastnosti

 • Schválená metoda sterilizace podle nejnovějších evropských norem řady EN 14180 pro nízkoteplotní sterilizaci formaldehydem.
 • Plně automatický průběh cyklu. Tisk průběhu cyklu zabudovanou tiskárnou. Volitelný tisk průběhu cyklu přes PC a tisk na formát A4.
 • Nízké teploty sterilizace pro přístroje citlivé na teplotu, což je 55 °C, 60 °C a volitelně 75 °C.
 • Všechny cykly jsou vhodné pro dlouhé a duté předměty. Normalizované zkušební zařízení PCD délky 1,5 m, vnitřní průměr 2 mm.
 • Biologické testování pomocí indikátorů Bac. stearothermophilis.
 • Rovnoměrné rozložení teploty a média díky vyhřívání komory a dveří elektrickými topnými rohožemi a díky zabudovanému ventilátoru.
 • Žádné formaldehydové zbytky díky účinnému vyfouknutí páry a střídavému odvětrání a vytváření vakua, podporovanému zabudovaným ventilátorem.
 • Nízká spotřeba sterilizačního média na cyklus (2 litry 2 % roztoku FO a 2 litry demineralizované vody).
 • Startovací souprava FO včetně nádob, přípojek, vršků, označení a speciálních kleští umožňuje vlastní dodávku sterilizačního média z nemocniční lékárny.
 • Sterilizace nebalených i balených nástrojů.
 • Výkonné vakuové čerpadlo s plynovým ejektorem a výměníkem tepla snižuje čas sterilizačního cyklu.
 • Digitální zobrazování zbývajícího času cyklu.
 • Reprodukovatelnost a validovatelnost sterilizačních cyklů.

nahoru | zpět