« zpět

CLIMACELL

CLIMACELLVždy to správné klima

Klimatizované komory řady CLIMACELL poskytují všechny podmínky pro přesnou a reprodukovatelnou simulaci různorodých klimatických podmínek. Například pro testy stability součástí, obalů potravin nebo chemikálií. Výzkum zárodků, rostlinných nebo tkáňových kultur a hmyzu. Tyto přístroje nabízí zajímavou alternativu drahým testovacím komorám a testovacím místnostem. Mikroprocesorově řízený systém zvlhčování a odvlhčování spolu s vysoce výkonným osvětlovacím systémem zaručuje vynikající homogenní parametry pro testy a podmínky růstu.

 • Vnitřní objem: 111, 222, 404, 707, 1212 litrů
 • Teplotní rozsah:  od 0,0 °C do 100 °C bez vlhkosti, od 10 °C do 95 °C s vlhkostí
 • Chladící médium: R134a (R449a)
 • Vstupní médium pro vývoj vlhkosti: demineralizovaná voda
 • Rozsah vlhkosti: 10 % – 98 % RH
 • Mikroprocesorem řízená vlhkost
 • Vnitřní skleněné dveře
 • Vnitřní komora: nerezová ocel DIN 1.4301 (AISI 304)

 

Základní konstrukční prvky

Robustní konstrukce a dokonalá ochrana proti korozi jsou zajištěny samonosným vnějším pláštěm z pozinkovaného ocelového plechu s tvrdým a odolným vypalovacím lakem na vnější straně. Vnitřní dvouplášťová komora a panel dveří jsou vyrobeny z kvalitní nerezové oceli (DIN 1.4301, AISI 304). Pro úsporu energie a minimalizaci vysálaného tepla do okolí je komora dokonale izolována ekologickým izolačním materiálem. Vnitřní stěny komory je možné např. pro čištění snadno vyjmout bez nutnosti použití nářadí. Komora je navíc vybavena ventilátorem s možností regulace otáček a vnitřními skleněnými dveřmi. Výkonný zvlhčovač je napájen destilovanou vodou (zásobní nádoba je součástí dodávky). Dveře jsou pro dokonalé utěsnění komory zajištěny ve čtyřech bodech.

Změny konstrukce a provedení vyhrazeny.

 

Popis produktové řady

Vysoký technický standard řady klimatizovaných komor CLIMACELL s objemem komory 111, 222, 404 a 707 litrů, s rozsahem teplot od 10 °C do 99,9 °C poskytuje všechny podmínky pro přesnou a reprodukovatelnou simulaci různorodých přírodních klimatických podmínek. Řada CLIMACELL je vhodná k použití v oblasti výzkumu zárodků, rostlinných nebo tkáňových kultur, hmyzu, testů stability apod. Mikroprocesorem řízený systém zvlhčování a odvlhčování, chlazení i ohřevu spolu s výkonným systémem vnitřního osvětlení zaručují homogenní parametry pro testy i ideální podmínky pro vývoj a růst vzorků. Patentovaný systém chlazení (ekologické pracovní medium R 134a) a proudění vzduchu v komoře zaručují rychlé a přesné dosažení rozložení zvolené teploty a vlhkosti v komoře a tím i ideálního procesu prohřívání vzorků a omezení kondenzace vlhkosti v komoře. Řada CLIMACELL nabízí vysoký komfort obsluhy, přesnou regulaci teploty, možnost dosažení i extrémně krátkých časů teplotních změn i krátké časy vyrovnání teploty a vlhkosti v komoře po otevření dveří a je proto vhodná pro náročné a přesné testy a procesy kultivace vzorků. Přístroje je možné doplnit o různé typy osvětlení vnitřní komory. Přístroje řady CLIMACELL splňují požadavky technickolegislativních předpisů ČR i EU.

 

Inkubátory pro testování fotostability, pokusné pěstování rostlin, ...

Kultivační inkubátory CLIMACELL vybavené expozičním světlem, vytváří optimální podmínky pro pěstování rostlin a kultivaci tkáňových kultur za přirozených podmínek. Řídicí jednotka o velké kapacitě umožňuje snadné programování a širokou škálu parametrů pro simulaci dne a noci (větrání / teplota / vlhkost / světlo). Přístroje rovněž splňují nejnáročnější požadavky na testy světelné stability podle předpisů ICH Q1AR a Q1B, část 2 a evropských norem.

 

 • Typ standardně nainstalovaných zářivkových trubic: Lux Line Plus, barva bílá 840
 • Intenzita světla: max. 30 000 Lx – police, max. 36 000 Lx – dveře
 • Dodávané volitelné typy světelných zdrojů:
 • Luxline Plus – chladné bílé 840
 • Luxline Plus – denní 860
 • Black light blue
 • Gro-Lux – zvýšený modrý a červený podíl – podpora fotobiologických procesů rostlin
 • Aktiva – bílé světlo s UV podílem

(Pozn.: Některé typy uvedených zdrojů nejsou dostupné pro všechny objemy přístrojů.)